تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۷ اسفند ساعت ۱۴:۴۱ بازدید: 990      نظرات: 0      کد مطلب: 6242

نهمین جشنواره بیت و حیران در سردشت برگزار شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز پنجشنبه 17 اسفندماه مراسم اختتامیه نهمین جشنواره بیت و حیران در آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سردشت برگزار گردید.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر نهمین جشنواره بیت و حیران سردشت در ارتباط با برگزاری این جشنواره در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: اولین جشنواره بیت و حیران سردشت در سطح منطقه غرب کشور در اسفندماه سال 1385 برگزار و از آن به بعد هر ساله این مراسم فولکلور کوردی به صورت ملی به میزبانی سردشت برپا شده است.

کاوه حیاک افزود: امسال بیش از 600 هنرمند از 27 استان کشور در بخش های مختلف سازهای زهی، بادی، کوبه ای و تک نوازی بیت، حیران، مقام، لاوک، بند، عاشقی و آواهای محلی آثار خود را به جشنواره ارسال کرده اند.

وی تصریح کرد: از حدود 158 اثر انفرادی، 57 اثر و از بین 53 اثر گروهی، 11 اثر از طرف کمیته داوران(از شهرهای مهاباد، سنندج و اصفهان) انتخاب و وارد بخش پایانی جشنواره شده اند.

دبیر جشنواره بیت و حیران ادامه داد: برگزیدگان در بخش نهایی روز گذشته 16 اسفندماه از 8 صبح الی 2 صبح امروز به رقابت و اجرای آثار خود پرداخته و رتبه های برتر در بخش های مختلف انتخاب شده اند.

کاوه حیاک خاطرنشان کرد: در پایان مراسم با اهدای تندیس جشنواره، جایزه نقدی و لوح افتخار از برگزیدگان و رتبه های اول تقدیر خواهد شد. همچنین به تمام افرادی که آثار آنان به بخش نهایی راه یافته لوح افتخار اهدا می شود.

شایان ذکر است جشنواره ملی بیت و حیران سردشت امسال در روزهای 16 و 17 اسفندماه برگزار گردید. 
عکس: پولا آغاز
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد