تاريخ: ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد ساعت ۱۸:۴۴ بازدید: 389      نظرات: 0      کد مطلب: 1609

اشتراکات تاریخی با اقلیم کردستان بستری مناسب برای گسترش مناسبات اقتصادی


به گزارش پایگاه خبری _ تحلیلی هاژه استاندار کرمانشاه در دیدار با یک هیئت سرمایه گذار از اقلیم کردستان عراق گفت: اشتراکات تاریخی فرهنگی و دینی ایرانیان با اقلیم کردستان بستری مناسب برای گسترش مناسبات اقتصادی است. دکتر رازانی در این نشست که  در استانداری کرمانشاه برگزار شد عنوان کرد: اولویت اول مدیریت ارشد استان ایجاد توسعه اقتصادی در کرمانشاه است و در این راستا از سرمایه گذاری های خارجی استقبال می کنیم. 

وی افزود: کرمانشاه دارای یک موقعیت ویژه مبادلاتی است و با بخش های عربی و کردی عراق دارای مرز مشترک می باشد و از روابط اقتصادی و تجاری گسترده ای با این دو حوزه برخوردار است.
استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به اشتراکات تاریخی بسیار با بخش کردی کشور عراق و افزود: ایران با اقلیم کردستان دارای تاریخ، فرهنگ، دین و تاریخ مشترک است و این اشتراکات فراوان بستری مناسب برای گسترش تعاملات بیشتر اقتصادی محسوب می شود.
این مدیر ارشد با اشاره به اینکه گزینه های زیادی برای سرمایه گذاری در این استان وجود دارد در ادامه خاطرنشان کرد: در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی پروژه هایی که تصمیم گیری پیرامون آن ها در اختیار مدیریت استان است در اولویت واگذاری قرار دارند.
رازانی ساخت هتل های پنج ستاره در کرمانشاه را داری توجیه اقتصادی بسیار خوبی دانست و گفت: هتل پارسیان که توسط بنیاد مستضعفان ساخته شد در کمتر از شش ماه 80 درصد از ظرفیت پذیرش آن تکمیل شد و در صورت ساخت هتل های 5 ستاره دیگر آن ها نیز خیلی سریع به بازدهی مالی می رسند.
وی افزود: استان همچنین مایل به جذب سرمایه سرمایه گذار در زمینه ساخت مراکز تجاری است و در این زمینه نیز یک مرکز تجاری بزرگ در حال ساخت است که نیازمند سرمایه گذاری بیشتر می باشد.
استاندار کرمانشاه تله کابین را یکی دیگر از طرح های مناسب برای سرمایه گذاری دانست و گفت: طرح تله کابین طاق بستان با توجه به جمعیت یک میلیون نفری شهر کرمانشاه از توجیه اقتصادی بسیار بالایی برخوردار است و در مدت زمان اندکی می تواند به بازدهی اقتصادی بگیرد.
در این نشست نماینده هیئت سرمایه گذاری اقلیم کردستان از علاقمندی این مجموعه برای سرمایه گذاری در طرح های مختلف تفریحی و تجاری مهم در استان خبر داد و گفت: کرمانشاه یکی از بزرگترین شهرهای کردنشین است که از جذابیت بسیاری برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف برخوردار است. 
وی همچنین خواهان فراهم شدن زمینه و بستر برای سرمایه گذاری این مجموعه در استان کرمانشاه شد.

 منبع: روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد