تاريخ: ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد ساعت ۱۲:۸ بازدید: 720      نظرات: 0      کد مطلب: 1605

ساماندهی و ارتقای خدمات سفر ویژه تابستان 95 در مهاباد برگزار گردید


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، جلسه پیگیری مصوبات ستاد اجرایی خدمات سفر مهاباد «طرح تابستان 95» ( کمیته اسکان و رفاه )  با محوریت مباحث مربوط به اسکان گردشگران  در سالن اجتماعات تالار وحدت شهرداری مهاباد برگزار گردید.
 
در این جلسه ضمن تشریح مجدد ابعاد طرح «ساماندهی و ارتقای خدمات سفر ویژه تابستان 95» در راستای بند 1 و 2 صورتجلسه ستاد خدمات سفر تابستان ، روند اقدامات انجام یافته ی مربوط به اسکان گردشگران، توسط دستگاههای مدعو و مرتبط با این موضوع مورد بررسی قرار گرفت . جامعه هتلداران شهرستان مهاباد نیز جزو مدعوین این جلسه بودند که ایشان نیز هر یک مطالباتی را از آموزش و پرورش و شهرداری داشتند که به بحث و بررسی بیشتر و کارشناسی تر گذاشته شد .

کلیه نمایندگان ادارات و اساتید گردشگری حاضر در جلسه موضوع نصب چادر را موضوع مناسبی ندانسته ولی آن را اجتناب ناپذیر و در برخی موارد باعث به وجود آمدن آسیب های اجتماعی عنوان کردند بنابراین در راستای ارتقا امنیت عمومی جامعه نصب چادر در سطح عمومی شهر مانند خیابان ها، حاشیه بلوارها و مکانهای نامتعارف ممنوع وچندین پارک که شرایط لازم و سرویس بهداشتی و سکوی مناسب برای برپایی چادر را دارند به عنوان محل اسکان گردشگران پیشنهاد و مقرر شد که مسافرانی که قصد اسکان دارند برای بهره مندی از امکانات رفاهی مناسب تر به این پارکها هدایت شوند و اظظهار امیدواری شد که در شهری چون مهاباد که امکان ایجاد کمپینگ وجود دارد، فضاهای کمپینگی ایجاد شود .

نحوه اسکان مسافران و گردشگران در مدارس نیز از دیگر موضوعات مورد طرح در این جلسه بود ولی آنچه باید به سمع و نظر مسئولین تصمیم ساز کلان کشور برسد این است که باید به گونه ای برنامه ریزی شود که سرریز جمعیت ساکن در هتل ها و مراکز اقامتی در مدارس اسکان یابند و با توجه به اینکه تصمیم گیری در این خصوصدر چارچوب اختیارات مسولین شهرستانی نبود مقرر شد به ستادهای استانی و کشوری برای تصمیم سازی گزارش شود .

خبر استقرار پایگاه فوریت های پزشکی در منطقه نمونه گردشگری غار آبی تاریخی سهولان در روزهای تعطیل که پیک مسافرتی گردشگران می باشد نیز از مصوبات تحقق یافته ستاد خدمات سفر شهرستان بود .

همچنین پیگیری ساماندهی تابلوهای هشدار دهنده و راهنمایی مسیر در سطح شهرستان ، تبلیغات و اطلاع رسانی توسط بخش خصوصی ، برگزاری کارگاه مدیریت رفتار با مشتری ، تشدید نظارت های تلفیقی و مشترک از دیگر موضوعات مورد بررسی و طرح در جلسه بود و تقاضای افزایش ساعات کاری اصناف و کسبه شهرستان ازمطالبات طرح شده در جلسه بود که مقرر شد در قالب پیشنهاد برای بحث و بررسی به کمیته نظارت و تنظیم بازار ارجاع داده شود .

و در ادامه با اخذ نظرات اعضا، بر هدف غایی فعالیت ستاد مبنی بر گسترش و توسعه فصل مشترک همکاری‌ها و اقدامات فرابخشی تاکید و نسبت به الزام از بین رفتن مرزهای خدمتگزاری هر یک از دستگاه‌ها در قالب نگاه جامع ستاد خدمات سفر در راستای خدمت رسانی شایسته به هموطنان، تاکید شد .

 

 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد