تاريخ: ۱۳۹۵ جمعه ۱۵ مرداد ساعت ۲۲:۶ بازدید: 331      نظرات: 1      کد مطلب: 1579

اولین فستیوال بزرگ هنری فرهنگی ئاوینه ی كولتوری شار در دیواندره برگزار گردید


 به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، برای اولین بار در دیواندره فستیوال بزرگ فرهنگی هنری تحت عنوان ئاوینه ی کولتوری شار توسط شورا و شهرداری این شهر و با همکاری انجمن های سطح شهر برگزار گردید. در این مراسم که با استقبال پرشور شهروندان و مهمانان همراه بود و در آن  برنامه های متنوع فرهنگی هنری اجرا گردید.

 

بعد از سخنرانی یکی از اعضای شورای شهر دیواندره به نمایندگی از سایر اعضای، اسماعیل عظمی و چنور ابراهیمی، دو تن از شاعران دیواندره ای اشعار خود را تقدیم حضار نمودند و در ادامه مراسم گروههای سنتی موسیقی کردی شامل گروههای موسیقی سنندج و کامیاران به اجرای برنامه های خود پرداختند. در پایان نیز گروه دوازده سواره مریوان که توسط شهرداری و شورای اسلامی جهت اجرای رقص کردی به دیواندره دعوت شده بودند برنامه های خود را تقدیم مهمانان نمودند.

دکتر احمد چوپانی رئیس کمیسیون فرهنگی شورا و دبیر اجرائی فستیوال با بیان این مطلب که این جشنواره ها و مراسم های فرهنگی – هنری  در راستای توسعه امور فرهنگی در بین شهروندان برنامه ریزی شده است، اظهار داشت، هدف اصلی از اجرای این فستیوال توجه همه جانبه به فرهنگ کردی و مطالعه کتاب  می باشند و به همین منظور نمایشگاه کتاب "شعر و تفکر" جنب این مراسم افتتاح گردیده است. وی از حضور صمیمانه و پرشور مردم تشکر و قدردانی نمود و تصریح نمود این اقدام اولین و آخرین برنامه فرهنگی شورا و شهرداری نخواهد بود و استقبال بی نظیر از این مراسم مشوق اقدامات بعدی در همین راستا خواهد بود.

شایان ذکر است به مناسبت فستیوال ئاوینه ی کولتوری شار انجمن خطاطی شهر و انجمن ادبی نوژین در غرفه های که طراحی گردیده است در این چند روز مشغول به فعالیت هستند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۵/۵/۱۵
سلام
چرا در روز دوم تيزري كه در مورد دو هنر مند ديواندره اي بود پخش نشد؟؟!!!

نظر خود را براي ما ارسال كنيد