تاريخ: ۱۳۹۵ جمعه ۸ مرداد ساعت ۱۷:۳۸ بازدید: 267      نظرات: 0      کد مطلب: 1558

چهارمین جشن تئاتر خیابانی سقز به کار خود پایان داد


 به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه چهارمین جشن تئاتر خیابانی سقز با معرفی آثار و نفرات برتر در آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی واقع در پارک مولوی کُرد این شهر به کار خود پایان داد.

چهارمین جشن تئاتر خیابانی سقز با شرکت 10 گروه نمایشی و 130 هنرمند از شهرستان های سقز، بانه و بوکان در روزهای 4، 5 و 6 مرداد در پارک مولوی کرد سقز برگزار شد.

مسئول دفتر هنرهای نمایشی سقز اظهار داشت:هیات داوران این جشنواره در پایان در بخش های مختلف آفیش و برشور، موسیقی، طراحی فضا، طراحی لباس، بازیگران (خردسال، زن و مرد)، طرح و ایده و کارگردانی نفرات برتر هر بخش را معرفی کرد.

محمد زارع زاده افزود : در بخش آفیش و برشور هیات داوران تندیس جشنواره، جایزه نقدی و لوح تقدیر را به سمیرا سلیمانی برای نمایش 'هیاهوی زندگی' اهدا کرد و در بخش موسیقی نیز این جایزه به حمید حمیدی برای موسیقی متن نمایش 'تولد، دلقک و مرگ' اهدا کرد. وی در ادامه افزود، در بخش طراحی فضای تندیس جشنواره لوح تقدیر و جایزه نقدی به امیر زارع زاده برای نمایش 'تلگرام' و لوح تقدیر به پرویز رهبر برای طراحی فضای نمایش 'تولد، دلقک و مرگ' اهدا شد و در بخش طراحی لباس این جایزه به چنور رحمان پناه برای نمایش تولد، دلقک و مرگ داده شد.

در بخش بازیگران و در قسمت بازیگر خردسال هیات دواران تندیس بهترین بازیگر خردسال را به محمد روانگر برای بازی در نمایش 'پشیمانی' و ساحل رحیم پور و سروش احمدی برای بازی در نمایش 'بودن و نبودن' اهدا کرد.

در بخش بازیگری زن هیات داوران جشنواره غریبه حسن پور را برای بازی در نمایش 'پیش فروش' و تلگرام به عنوان نفر اول معرفی کرد و فوزیه پهلوانی را به عنوان نفر دوم بازیگری در نمایش 'هیاهوی زندگی' انتخاب کرد.

هیات داوران ساریه محمدپور برای بازی در نمایش 'بودن یا نبودن' و سروه کرمی را برای بازی در نمایش 'تاریکی' به طور مشترک به عنوان نفر سوم معرفی کردند.

هیات دواران سعادت حسنی و شیوا مینایی را برای بازی در نمایش های 'باوکم ' و پیشفروش قابل تقدیر دانست .

هیات دواران این جشنواره در بخش بازیگری مرد نیز حیدر فتحی برای بازی در نمایش 'تلگرام' ، جاوید روح فدا برای بازی در نمایش 'تولد، دلقک و مرگ' را به ترتیب به عنوان نفرات اول و دوم معرفی کرد.

امید فرامرزی و امیر بنفشی برای بازی در نمایش 'هیاهوی زندگی' هر دو به طور مشترک به عنوان نفر سوم این بخش معرفی شدند.

زارع زاده گفت:هیات داوران صلاح شارعی برای بازی در نمایش 'باوکم و تلگرام'، دانیار علایی برای بازی در نمایش 'تلگرام و پشیمانی' و بهروز قدیمی برای بازی در نمایش 'تولد، دلقک و مرگ'را قابل تقدیر عنوان کرد.

وی افزود:در بخش طرح و ایده نیز امیر زارع زاده برای نمایش 'هیاهوی زندگی' به عنوان نفر اول، زینب رضوانی برای نمایش 'تلگرام' به عنوان نفر دوم و محسن محمدی برای نمایش 'پیش فروش' به عنوان نفر سوم معرفی شدند.

✅وی با اشاره به اینکه هیات داوران در بخش کارگردانی نیز سه نفر را معرفی کرده اند، اظهار داشت : زینب رضوانی برای کارگردانی 'نمایش تلگرام' به عنوان نفر اول معرفی شد، سانا وکیلی برای نمایش 'مسافر' و امیر زارع زاده برای کارگردانی نمایش 'هیاهوی زندگی' به عنوان نفرات دوم و سوم معرفی شدند.

خالد خاکی، داریوش رفعتی و جمال ایمانی داوری آثار چهارمین جشن تئاتر خیابانی سقز را برعهده داشتند.

آیین اختتامیه جشن تئاتر خیابانی سقز با قدردانی از نفرات برتر شامگاه چهارشنبه و با حضور پرشور و استقبال خوب علاقمندان این رشته هنری در آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر برگزار شد.

گزارش و عکس: محمد رشیدی
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد