تاريخ: ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۹ تير ساعت ۲:۱۲ بازدید: 417      نظرات: 0      کد مطلب: 1527

برنامه نوشیروان مصطفی برای مقابله با استقلال اقلیم کردستان


هاژه ـ نوشیروان مصطفی رهبر و بنیان گذار جنبش "گوران" در تازه ترین سخنان خود مدعی شده که با دو حاکمیتی در کردستان موافق نیست ولی معتقد است که بایستی دو اقلیم کردی در کردستان عراق تاسیس گردد!

 

طی چند روز گذشته عده ای از مقامات حزب اتحادیه میهنی کردستان در دیدار با نوشیروان مصطفی از وی می خواهند جهت پایان دادن به دو حاکمیتی در اقلیم کردستان تلاش کند. در پاسخ نوشیروان مصطفی گفته است: من موافق دو حاکمیتی نیستم، برای پایان دادن به آن هم تلاش نموده ام ولی باید این واقعیت را قبول کرد که سلیمانیه با اربیل و دهوک، دو اقلیم جدا هستند، دو فرهنگ جدا، دو گروه با منافع مختلف، دو طرف سیاسی متفاوت، همه اینها باعث شده که معتقد باشم، برای ما دو اقلیم از هم جدا بهترین گزینه است.

در همان حال کاروان صالح عضو جدا شده جنبش "گوران" اعلام کرد: میان گوران و اتحادیه مهینی با نوری مالکی برنامه و نقشه هایی وجود دارد، فکر می کنم این اشاره ای ترسناک به وقوع فتنه ای دیگر باشد.

به گفته کاروان صالح: نوشیروان مصطفی به علت مشکلات روحی که طی دو سال اخیر با آن مواجه بوده، در چارچوپ یک برنامه فتنه گرانه‌ی خارجی و عراقی می خواهد اقلیم کردستان را تجزیه و ویران کند و واقعیت این است که با تجزیه یک شهر، موضوع دو اقلیمی غیر از خیانت وطنی نمی تواند چیز دیگری باشد.

این عضو جدا شده گوران همچنین اظهار داشته دو اقلیم کردن کردستان به منظور جلوگیری از استقلال کردستان بوده و آن را به "بازی خطرناک" میان اتحادیه میهنی، گوران و مالکی توصیف نموده است.

 

* ترجمه: هاژه
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد