تاريخ: ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۹ تير ساعت ۲:۴ بازدید: 314      نظرات: 0      کد مطلب: 1524

حکومت اقلیم کردستان در برابر سخنان محسن رضایی واکنش نشان داد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، هیئت وزیران اقلیم کردستان با انتشار بیانیه‌ای در خصوص سخنان اخیر محسن رضایی، دبیر هیئت تشخیص مصلحت نظام واکنش نشان داد.


محسن رضایی چندی پیش در مصاحبه با رسانه ملی اعلام کرده بود که عربستان سعودی ضمن کمک به احزاب مخالف جمهوری اسلامی ایران، در شهر اربیل نشستی با دو حزب اپوزیسیون کوردی برگزار کرده و نسبت به تسلیح آنان اقدام نموده است.

محسن رضایی این رفتار عربستان سعودی را در خاک اقلیم کردستان تهدید جدی توصیف و اظهار داشته است: در صورتی که اقلیم کردستان در این خصوص تصمیم جدی اتخاذ ننماید، به زودی شاهد عملیات انهدامی علیه این احزاب در خاک اقلیم کردستان خواهیم بود و مسئولیت آن را نیز به عهده آقای مسعود بارزانی خواهیم گذاشت.

جوابیه هیئت وزیران اقلیم کردستان:

1-      تمامی اطلاعات و اظهارات آقای محسن رضایی درباره اتفاقات اخیر مرزی که در مصاحبه آن را بیان نموده اند، غیر واقع و بی اساس است.

2-      کمیته مشترک "امنیت" میان جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان وجود دارد که در صورت وجود هرگونه مشکل، در این کمیته مطرح و حل خواهد شد. در صورتیکه که یک سند واقع در خصوص اظهارات آقای رضایی موجود باشد، کمیته مشترک امنیت موظف به پیگیری خواهد بود.

3-      امنیت و آرامش جمهوری اسلامی ایران همواره برای اقلیم کردستان مهم بوده است و با امنیت ایران، امنیت منطقه نیز تضمین خواهد شد. همزمان هر کدام از طرفین نسبت به راه حل مشکلات اقدام نمایند.

4-      روابط و دوستی میان جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان برای ما همواره مهم و حیاتی بوده است.

هیئت وزیران اقلیم کردستان ـ 28 تیرماه 95

  • گروه ترجمه هاژهارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد