تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۵ اسفند ساعت ۲۰:۳۱ بازدید: 414      نظرات: 2      کد مطلب: 5231

شورای عالی سالمندان شهرستان مهاباد تشکیل جلسە داد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژە، روز سه شنبه مورخه  15 اسفند ماه 96، ستاد مناسب سازی فضاهای شهری جهت معلولان و سالمندان شهرستان و شورای عالی سالمندان شهرستان با موضوع ارائه ی گزارش جامع و کامل از روند اقدامات صورت گرفته در زمینه مناسب سازی اماکن عمومی و شهری در سالن اجلاس فرمانداری مهاباد تشکیل جلسه داد.

 

دکتر احمدزاده، مسئول کمیسیون فرهنگی ،اجتماعی شورای اسلامی شهر مهاباد با حضور در این جلسه گفت: به دلیل عدم اهتمام شهرداری به مسأله ی مناسب سازی معابر برای تسهیل حضور حداکثری توان خواهان در فضاهای عمومی از این عزیزان عذر خواهی می کنم.

شایسته و ضروریست که شهرداری با به رسمیت شناختن حقوق شهروندی توان خواهان و پیگیری تحقق حق آنان بر شهر به رسالت و وظیفه ی ذاتی خود عمل نماید و زمینه ی ایجاد شهری عادلانه را فراهم آورد. واقعیت اینست که شهر ما به رغم آوازه ی بلندش به هیچ عنوان شهری دوستدار معلولین نیست .

وی در ادامه افزود: کیفیت طراحی معابر و فضاهای شهری ما که متولی اصلی آن شهرداری است به گونه ای می باشد که شهروندان دارای نیازهای خاص یعنی معلولین را در خانه های خود حبس کرده است.

 

 در پایان عضو شورای عالی استانها تأکید نمود که مهاباد نه تنها شهر دوستدار معلول نیست بلکه شرایط برای حضور ایمن سالمندان، کودکان و زنان در عرصه ی عمومی شهر مهیا نیست.

روابط عمومی شورا و شهرداری ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
1
پاسخ به این اظهارنظر

احمد. سروش ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
با سلام شهرستان مهاباد باموقعیتی که ازنطرجغرافیایی و بودن سد درکنارشهردرهر جای دیگری بود بمراتب وضعیت بهتری داشت بنده به عنوان یک شهروند که هرروز باید از خیابان شهروندی عبور کنم خیابانی با قدمت صد ساله فاقد پیاده رو حتی برای افراد سالم چه رسد به معلولین عزیز بامید اینکه روزی جمعیتی که هرروز باید لزوما این مسیر را طی کنندبهبودی ایجاد شود وبه حقوق شهروندی احترام گذاشت
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

جلال ۱۳۹۶/۱۲/۱۵
از این حق و حقوق مسلم هر شهروندی خیلی فاصله داریم هنوز داریم حق شهروندان سالم را میخوریم به انواع شیوه این مرض مختص ارگانهای دولتی وادارات نیست در جامعه این بیماری مزمن به وضوح قابل مشاهده است رسیدن به این شعور کار فرهنگی همراه با اجرایی از این شیوه دکتر احمد زاده میخواهد
با تشکر از اقای دکتر که به در شورا ی این دوره به لحاظ اهمیت دادن به مسایل انسانی وفرهنگ جامعه تلاش چشمگیری دارد پیشرفت بدون زیر ساخت فرهنگی وارتقا سطح شعور جامعه امری محال است

نظر خود را براي ما ارسال كنيد