تاريخ: ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۳ اسفند ساعت ۱۸:۳۴ بازدید: 2105      نظرات: 0      کد مطلب: 5212

باند کلاهبرداران حرفه ای توسط پلیس فتای مهاباد دستگیر شدند


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه روز یکشنبه 13 اسفندماه فرمانده انتظامی مهاباد از دستگیری باند کلاهبرداران حرفه ای با استفاده از نرم افزار هک تلگرام در مهاباد خبر داد.

سرهنگ ظهیریان اظهار کرد: برابر شکایت واصله از یکی از شهروندان در خصوص برداشت وجه از حساب بانکی وی، موضوع در دستور کار کارشناسان متخصص پلیس فتا شهرستان مهاباد قرار گرفته و با انجام اقدامات فنی تخصصی پیچیده و هماهنگی با دستگاه قضایی محل سکونت یکی از متهمین در یکی از شهرستان های همجوار شناسایی شد.

وی افزود: طی دو مرحله عملیات اطلاعاتی و پلیسی شخص متهم دستگیر و به مقر پلیس منتقل گشت و در بازجویی های فنی به ارتکاب به جرم اعتراف نموده و در بازجویی های بعدی مشخص گردید اقدامات مجرمین فراگیر بوده و در سراسر کشور افراد زیادی در دام اقدامات آنان گرفتار شده اند.

فرمانده نیروی انتظامی مهاباد ادامه داد: با انجام اقدامات تکمیلی لیدر و طراح اصلی گروه دستگیر و مشخص گردید آنان با انتشار یک نرم افزار با عنوان "هک تلگرام" در کانال ها و گروه های شبکه های اجتماعی تلگرام، تبلیغ به نصب این برنامه نموده و قربانیان با نصب این اپلیکیشن به صفحه جعلی پرداخت الکترونیک هدایت و اطلاعات بانکی آنان سرقت گردیده است.

وی تصریح کرد: با اخذ استعلامات لازم از سایر پلیس های تخصصی در سراسر کشور مشخص شد نامبردگان تا لحظه دستگیری از 22 استان و شهرستان تحت تعقیب بوده و اقدام به سرقت بیش از 6 میلیارد ریال نموده اند (این مبلغ با اخد شکایات جدید رو به افزایش است).

این مقام مسئول اضافه کرد: در این راستا 2 نفر دیگر از همدستان آنان دستگیر و جمعاً 4 نفر روانه زندان گردیده و تحقیق و تفحص جهت شناسایی ابعاد دیگر قضیه کماکان ادامه دارد.

فرمانده نیروی انتظامی مهاباد از شهروندانی که قربانی نصب این برنامه هک تلگرام شده اند، خواست سریعا با در دست داشتن مدارک لازم به پلیس فتای شهر محل سکونت خود مراجعه و از آن طریق پرونده را به پلیس فتای مهاباد ارسال نمایند. همچنین شهروندان عزیز از نصب هر گونه برنامه از محل های غیر مطمئن اکیداً خودداری نمایند.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد