تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۹ اسفند ساعت ۱۹:۲۶ بازدید: 2041      نظرات: 2      کد مطلب: 5192
ناکامی 40 روزه ترکیه در جنگ عفرین

افزایش حملات راکتی و توپخانه ای


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، به دنبال ناکامی ترکیه در استرداد رهبر سابق اتحاد دمکراتیک سوریه به عنوان آخرین امید برای نشان دادن پیروزی، ارتش این کشور شدت حملات توپخانه ای و راکتی را افزایش داده است.

دستگیری و احتمال استرداد صالح مسلم موجی از اعتراضات در میان کوردها و حامیان بین‌المللی آنها ایجاد کرده بود. سرانجام  روز گذشته دادگاه پراگ رای به آزادی وی داد و این امر با واکنش شدید ترکیه همراه بود.

صالح مسلم رهبر سابق PYD و  مسئول فعلی روابط خارجی "تو-دم" در سفری که برای توسعه روابط کوردهای سوریه با کشورهای اروپایی و همراهی کشورهای غربی برای محکومیت تجاوز ترکیه به عفرین به سر می برد به درخواست ترکیه به اتهام بمب گذاری در استانبول دستگیر شده بود.

درخواست ترکیه برای استراد این رهبر کوردهای سوریه به دنبال ناکامی های 40 روز گذشته ارتش این کشور در جنگ عفرین صورت گرفت، جنگی که که بنا به گفته های رئیس جمهور ترکیه قرار بود در 3 فاز و پایان فاز اول آن در چند ساعت صورت بگیرد.

به گفته منابع محلی از روز گذشته حملات توپخانه ای و راکتی ترکیه به منطقه جندرس شدت یافته و بیش از 100 گلوله توپخانه به این منطقه پرتاب شده است.

رسانه های نزدیک به نیروهای کورد اعلام کرده اند که در 24 ساعت گذشته بیش از 30 نظامی در درگیری ها کشته شده و در جریان دفاع از روستای "علی‌جرا" در بخش بلبله چهار تن از نیروهای ترکیه و القاعده را از پای درآوردند.

آخرین حملات هوایی به دو بخش "شیه" و "جندرس" صورت گرفته و هواپیماهای تجسسی بر فراز عفرین در حال گشت زنی هستند.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۶/۱۲/۹
عه فرین ناکه ویت
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۶/۱۲/۹
مثل صدام حسین که عراق را به تباهی کشاند اردوغان هم همین فرجام را برای ترکیه رقم زد ودر دام دولتهای استعماری افتاد
نابود باد جنایت وانسان کشی در پوشش حقوق بشر وتروریسیم

نظر خود را براي ما ارسال كنيد