تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۵ اسفند ساعت ۱۰:۱۳ بازدید: 6529      نظرات: 18      کد مطلب: 5155

اظهارات نادر قاضی پور، واکنش نماینده مهاباد را درپی داشت


 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، به دنبال اظهارات نادر قاضی پور نماینده اورمیه در مجلس شورای اسلامی  و اقلیت خواندن کوردها در این استان و استفاده از این الفاظ که" اداره آذربایجان غربی به اقلیت های قومی سپرده نمی شود " نماینده مردم مهاباد واکنش نشان داد.

قاضی پور در اظهاراتی عجیب و در گفتگو با آخرین خبر چهار نماینده کورد را که با طرح سوال از وزیر کشور خواستار مطالبات بیش از نیمی از ساکنان استان یعنی کوردها بوده اند به تفرقه اندازی و طرفداری از احزاب و دارای افکار منحرف توصیف نموده است.

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در یادداشتی به اظهارات این نماینده پر حاشیه پاسخ داده و سخنان و این نوع تفکر وی را عامل اصلی محرومیت استان با وجود همسایگی با سه کشور نسبتا برخوردار دانسته است.

متن یادداشت نماینده مردم مهاباد به شرح زیر است:


اجتناب از تنگ نظری و نفرت پراكنی تنها راه برون رفت از وضعیت كنونی استان آذربایجان غربی

سوال اینجانب بهمراه سه نفر دیگر از نمایندگان كرد استان آذربایجان غربی از وزیر کشور راجع به عدم استفاده از نخبگان و شایستگان كرد در مناصب مدیریتی آذربایجان غربی، واکنش عجیب و نامتعارف نماینده ای را در پی داشته که به ناپرهیزی در سخن شهره است. بدون شک گفتگو از روی آمار و ارقام و تاریخ و جغرافیا در اینباره گرچه ضروری است، اما با جناب ایشان که اساسا اهدافی دیگر در سر دارد، نمی تواند چندان کارساز باشد. شاید تنها فایده اینگونه اظهار لحیه ها، هویدا شدن نوعی نگرش و تفکر است که با مدیریت خود یکی از مهمترین استانهای کشور را به قعر جدول توسعه رانده است. به همین خاطر علیرغم تلخی و مرارت و ملال آوری اینگونه سخنان، اما این فرصت را در اختیار متولیان و اصحاب امر قرار می دهند تا دریابند چگونه و توسط چه کسانی، استانی دارای مرز با سه کشور نسبتا برخوردار و دارای ظرفیتهای فراوان آبی و خاکی و تجاری و گردشگری به چنین حال و روزی افتاده است.

بحث مدیریت در آذربایجان غربی پیوندی تنگاتنگ و گسست ناپذیر با مساله توسعه و عقب ماندگیهای آن به نسبت استانهای هم طراز دارد. به عبارت بهتر هر تلاشی برای توسعه این استان متنعم و بالقوه برخوردار بدون وارد کردن تمام آحاد آن در حیات سیاسی و اداری استان و بهره گیری از سرمایه های مادی و معنوی آنان، به کوششی عقیم و ابتر تبدیل می شود و بدون شک این حلقه مفقوده محرومیت و توسعه نیافتگی آذربایجان غربی است.

خوشبختانه در چند سال اخیر این مهم مطمح نظر کارشناسان و اندیشمندان قرار گرفته و در میان نخبگان و دانش آموختگان کرد هم تمایلی قوی و تحسین برانگیز برای خدمت در عرصه های مدیریتی دیده می شود. یقینا اگر با این خواسته مواجهه ای ایجابی و مثبت صورت گیرد، به سود وحدت ملی و افزایش اقتدار و توان ملی خواهد بود و بالعکس بی توجهی به آن خسران و ضرر بسیاری متوجه دولت و ملت خواهد کرد.

شوربختانه در این هنگامه حساس نغمه هایی ناخوشایند از جانب معدودی افراد هم به گوش می رسد که در مقام وکیل و مسئول، در مقام سخن گفتن و اظهار نظر باری سنگین بر دوش دارند.

بدون شک سخن گفتن با زبان امنیه ها و آژانهای عصر پهلوی اول نه تنها زیبنده نظام نیست، بلکه موجب ابتذال و حاشیه دار کردن بحثهایی می شود که ماهیتی کارشناسی و علمی دارند. همچنین نیاز به گفتن ندارد که کیسه دوختن برای رای آوری از طریق حاشیه سازی و نفرت پراکنیهای قومی و زبانی، راهی بسیار پیش پاافتاده و ظلمی بزرگ به مملکت و ملت شریف ایران است. نظام جمهوری اسلامی دارای دو رکن جمهوریت و اسلامیت است و همگان در برابر قانون برابرند و کسی نمی تواند با پنهان شدن پشت ارزشهای مذهبی و شعارهای انقلابی و تحریفهای تاریخی مبتذل، تیشه به ریشه نظام بزند.

کردهای آذربایجان غربی با داشتن نیمی از جمعیت استان، حق دارند در کنار خواهران و برادران آذریشان در تمامی عرصه های خرد و کلان حضور داشته و برای توسعه و آبادانی آن بکوشند. این تنها راه خروج استان از عقب ماندگی و تضمینی برای زیست برابر و مسالمت آمیز و تحسین برانگیز تمام گروهای قومی و مذهبی آن است.

جلال محمودزاده ـ نماینده مردم فهیم شهرستان مهاباد
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

جمال ۱۳۹۷/۶/۲۰
کوتاه فکران هیچ وقت به اهداف پلید شان نمی رسند
2
0
پاسخ به این اظهارنظر

ساسان ۱۳۹۶/۱۲/۷
باید یکی از اصول قانون اساسی را به جناب قاضی پور یادآوری کنیم.
اصل نهم (9) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران:

در جمهوری اسلامی ایران، آزادی و استقلال و وحدت و تمامیت اراضی کشور از یکدیگر تفکیک ناپذیرند و حفظ آنها وظیفه دولت و آحاد ملت است. هیچ فرد یا گروه یا مقامی حق ندارد به نام استفاده از آزادی، به استقلال سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، نظامی و تمامیت ارضی ایران کمترین خدشه‏ای وارد کند و هیچ مقامی حق ندارد به نام حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور آزادیهای مشروع را، هر چند با وضع قوانین و مقررات، سلب کند.
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

سلیم پاک سرشت ۱۳۹۶/۱۲/۶
ضمن تشکر و قدردانی از سخنان جناب مهندس محمودزاده ، مایه تاسف و اندوه است که هنوز هستند کسانی کوته فکر و تفرقه افکن که برای جمع آوری آراء مردم دست به هر کاری میزنند و هر حرفی را بر زبان می رانند و این در حالیست که برادران و خواهران آذری زبان ، در کمال فهم و درک والایشان هرگز گول ظاهر چنین آدمهایی را نخواهند خورد . اتحاد و دوری از تفرقه افکنی نتیجه خردورزی انسانهاست.
0
1
پاسخ به این اظهارنظر

سیاوش ۱۳۹۶/۱۲/۶
قاضی پور تفرقه انداز و گفتهای بی مور د
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

حسین ۱۳۹۶/۱۲/۶
موافق محمود زاده ...وتشکر بی نهایت از ایشان
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

جعفرشکری ۱۳۹۶/۱۲/۵
بیانیه فایده ندارد سخنرانی این آدم لات درصحن مجلس بوده باید درهمانجاهم بصورت شفاهی وسخنرانی بهش جواب داده بشه. زهی تاسف.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ع ۱۳۹۶/۱۲/۵
واقها دست خوش دیگر چیزی برای گفتن نمانده درمقابل این کوته نظروکم فکر
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

م. بهشتیان ۱۳۹۶/۱۲/۵
بنده با نظر جنابعالی مهندس محمود زاده موافقم و باید تفرقه را کنار بذاریم تا خدمت به انسان را بتونیم انجام دهیم.
با تشکر فراوان از درایتت...
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حسن ترکه ۱۳۹۶/۱۲/۵
سلام و خسته نباشد
از جناب مهندس محمود زاده انتظار می رود که هرگز وقت گرانبهای خود و ملت را با چنین شخصیت بی سواد وخرافاتی نگیرد
مطمئنن کسانیکه به وی رای داده اند یک سرو گردن با شخصیت تر از او هستند و حتما به علت شناخت نا کافی غیر عمد به او رای داده اند
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۶/۱۲/۵
احسن آقای محمود زاده دس مریزاد
کاش خدا وند به عده را هدایت کند به آنان چشم بینا وگوش شنوا عطا فرماید
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

شریف عزیزی ۱۳۹۶/۱۲/۵
واقعا اقای محمود زاده حرف دل مردم را میگویند ولی کو گوش شنوا
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

شریف عزیزی ۱۳۹۶/۱۲/۵
واقعا اقای محمود زاده حرف دل مردم را میگویند ولی کو گوش شنوا
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

کمال ۱۳۹۶/۱۲/۵
کسانی که ادعا دارند که کورد اقلیت است بروند و کتاب پدرانشان را مطالعه کنند که کورد چه کسی بوده و تمام سرزمین های اروپا توسط جدم صلاح الدین تسخیر شده
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

مه نسووڕ امیینی ۱۳۹۶/۱۲/۵
این اقا به غیر از حاشیه پراکنی واحساسی بودن چیزی بلد نیست. کسانیکه به ایشان رای دادند باید احساس پشیمانی وندامت بکنند برایرای دادن به اقا...
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

اغاله ۱۳۹۶/۱۲/۵
جواب ابلهان خاموشی است
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

قمری سنندجی ۱۳۹۶/۱۲/۵
سلام آفرین به نماینده فهیم شهرستان مهاباد
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

کیوان ۱۳۹۶/۱۲/۵
حق با آقای محمود زاده است
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

کیوان ۱۳۹۶/۱۲/۵
حق با آقای محمود زاده است

نظر خود را براي ما ارسال كنيد