تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ بهمن ساعت ۱۱:۲۹ بازدید: 875      نظرات: 0      کد مطلب: 5115
به همت دبیر مهابادی

سومین سمینار تخصصی فیزیک و آزمایشگاه ویژه دبیران فیزیک کردستان پایان یافت


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، سومین سمینار 2 روزه تخصصی فیزیک و آزمایشگاه ویژه دبیران فیزیک کوردستان به همت دبیر مهابادی در سالن آمفی تئاتر باشگاه فرهنگیان در سنندج پایان یافت.
 سومین سمینار تخصصی فیزیک و آزمایشگاه ویژه دبیران فیزیک استان کردستان در روزهای پنجشنبه و جمعه با حمایت معاونت آموزش متوسطه و اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی اداره کل آموزش و پرورش کردستان و با حضور 
با حضور کارشناسان و پیشکسوتان حوزه فیزیک، فناوری نانو و آموزش فیزیک استان و همچنین نماینده گروه تألیف کتب درسی فیزیک دوره متوسطه ایران برگزار شد.
دبیر انجمن معلمان فیزیک استان کوردستان در خصوص این سمینار گفت: در بخشی از این سمینار به همت 'سلیمان رسولی' نماینده ایران در برنامه بین المللی آموزش معلمان(HST2017) به طور مستقیم با قسمت آشکارساز ATLAS در سرن ارتباط برقرار شد و در این ارتباط 70 دقیقه ای دکتر استیون گلد بارف (Steven Goldbarf) از متخصصان در مرکز سرن و همکارانشان اجزای مختلف مرکز در عمق 100 متری زمین تشریح و با شرکت کنندگان در سمینار بحث و تبادل نظر انجام دادند.
سیروان امیری افزود: در این گفت‌ و گو تصویری که به روش ویدیو کنفرانس انجام گرفت، سؤالات و پاسخ های متعددی میان شرکت کنندگان و کارشناسان مرکز تحقیقاتی بین المللی سرن مبادله شد.
وی اظهار کرد: در این سمینار به انتخاب کمیته اجرایی 10 سخنرانی در حوزه فیزیک و آموزش فیزیک، روش های تدریس و فناوری‌های نوین آموزشی، 2 فیلم آموزشی در زمینه روش تدریس، یک فیلم در ارتباط با آشنایی با سازمان پژوهش‌های هسته ای اروپا، سرن(CERN) و اهداف، دستاوردها و فعالیت های آن اجرا و نمایش داده شد. 
به گفته وی برگزاری چنین سمینارهایی در حوزه آموزش و پرورش، در به روز رسانی دانش معلمان و همچنین آشنایی بیشتر آنها با روش های نوین آموزش فیزیک و همچنین ارتباط آنها با مراکز بین المللی تحقیقاتی فیزیک و آموزش فیزیک بسایر مؤثر است.
سرن (CERN) بزرگترین مجموعه آزمایشگاهی دنیا در زمینه فیزیک ذرات بنیادی و فیزیک هسته ای است که این مجموعه عظیم در شهر میرین و در مرز مشترک فرانسه و سوئیس واقع شده است. 
آزمایشگاه فیزیک ذره ای جهان در سال 1954در کشور سوئیس ایجاد شده و دبیران فیزیک ایران از سال 2011 هر ساله در دوره های آموزشی و تحقیقات این مرکز شرکت دارند.
بیش از 2500 دانشمند فیزیک، 1800 دانشجوی دکترا و پسا دکترا و 180 انستیتو و آزمایشگاه از 42 کشور جهان با این آزمایشگاه همکاری دارند.
منبع: ایرنا 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد