تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن ساعت ۱۹:۱۹ بازدید: 541      نظرات: 2      کد مطلب: 5107

ناکامی های والیبال مهاباد از نگاهی دیگر


حسین بستانه

 

ورزش مهاباد آنطور که باید نتوانسته در خور و شأن نام بزرگ مهاباد و مردم بافرهنگ دست یابد که باید ریشه آن را در مسائل مختلفی جستجو جو کرد. یکی از این مسائل  عدم وجود باشگاه و تیم‌هایی است که با عملکرد خود این انگیزه را در نوجوانان٬ جوانان و ورزشکاران بیدار کند و بداند اگر خوب کار کند تیم‌هایی هستند که در آن می‌تواند به صورت حرفه‌ای ادامه کار دهد. همانطور که در چند سال اخیر که والیبال مهاباد در سطح دسته اول رقابت میکرد شاهد علاقه نوجوانان و جوانان  به این رشته هستیم. نمود این علاقه هم بازی کردن والیبال در کنار فوتبال در کوچه پس کوچه های شهر است. مهاباد در چند بازده زمانی مختلف شاهد تشکیل تیم‌های والیبال و فوتبال بوده است  که بانی خیر این اقدامات را باید فرمانداری‌های وقت مهاباد دانست که با این کار خون تازه‌ای به شریان‌های ورزش شهرمان دمیدند.هر چند که این امر نیک  به واسطه کنار رفتن  فرمانداری‌های وقت رو به ضعیفی گرایید اما باید چند نکته را متذکر شوم. در مقال مذکور سعی شده است که تیم داری در سطح حرفه‌ای کشور را بی فایده دانسته و کم کاستی‌ها را در ورزش مهاباد به این امر مربوط کنند. در کجای دنیا تیم‌های حرفه‌ای فقط متکی بر استعدادهای بومی است. یک تیم موفق و حرفه‌ای باید بازیکنها و مربیان خوب آن رشته را گرد هم آورند تا بتوانند در مقابل حریفان حرفی برای گفتن داشته باشند تیم والیبال مهاباد هم از این امر مستثنی نیست هرچند در چند فصل اخیر و علل خصوص فصل قبل از کمترین امکانات برخوردار بود است و تنها سرمایه آن هوادارانش بودند. ریشه ضعف و کاستی‌هایی ورزش شهرستان مهاباد را باید در موارد زیر دانست: 1.اداره ورزش و جوانان شهرستان مهاباد به وظیفه ذاتی خود ما نکرده و باعث شده است که فدراسیون‌های تابعه در کشف و پرورش استعدادهای ورزشی کوتاهی کرده و فقط نام فدراسیون را یدک بکشند و هم وغم خود را برگزاری مسابقاتی در سطح مهاباد بدانند.  2. نمایند محترم مهاباد باید با جدیت تمام اقدام به جذب بودجه‌های ورزشی کنند و هرچه زیادتر از ورزش شهرمان حمایت کنند.

3. شهرداری و شورای اسلامی شهر باید مورد حمایت از ورزش شهرستان در سیاست خود تجدید نظر کنند و ورزش را اولین قربانی کمبود بودجه نکنند. انتظار میرود همانند شهرداری‌های دیگر شهرستانها با تشکیل تیم در یکی از رشته‌های والیبال و یا فوتبال باعث دل گرمی و شور و نشاط  ورزشکاران مهاباد شده همانطور که همگان میدانند جامعه‌ای که ورزشکار باشند جامعه سالمی می‌باشند. 4. پتروشیمی مهاباد به عنوان شرکتی بزرگ که نام مهاباد را یدک می‌کشد باید نسبت به گسترش ورزش شهرمان متعهد باشد. چه بسا که یا تیمی در سطح بالای کشور تشکیل دهد یا از تیمهای مهاباد به عنوان مثال والیبال حمایت کند و اسپانسری آن را به عهده بگیرد.

در آخر جا دارد از ارگان مقاومت که تیمی را به نام مهاباد روانه مسابقات کردند تشکر کنم. هرچند تیم داری حرفه‌ای مستلزم برنامه ریزی  دقیق تر می‌باشد. اگر قرار است تیم داری کنند از همین الان شروع به برنامه ریزی کرده تا تیمی در حد شأن نام بزرگ مهاباد روانه مسابقات کنند نه در روز آخر تیم را تشکیل داده چون در برابر نتایج ضعیف تیم همه مسولین مقصرند. جا دارد تشکر کنیم از صدا و سیمای مهاباد که همیشه در راستای  پیشرفت ورزش مهاباد کوشیده‌اند چه با پخش مستقیم بازیهای  فصل قبل و چه با پیگیری‌های این فصل. همچنین از اسپانسر تیم والیبال  صندوق سپرکه یک تنه زحمت تیم را کشیدند تشکر میکنیم

کلام آخر مردم مهاباد لایق بهترین هایند. به امید روزهای والاتر برای مهابادبرچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

عرفان ۱۳۹۶/۱۱/۲۶
باید پتروشیمی اسپانسر والیبال یا فوتبال شه تا به سطح اول برسن
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

زانیار ۱۳۹۶/۱۱/۲۶
4 ساله با احساسات مردم مهاباد بازی شد.تاکی مردم را فریب می دهند با وعده سوپرلیگ؟

نظر خود را براي ما ارسال كنيد