تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۹ بهمن ساعت ۱۹:۴۱ بازدید: 445      نظرات: 1      کد مطلب: 5080
استاندار آذربایجان غربی

ایجاد صنایع پایین دستی پتروشیمی مهاباد در گرو جذب سرمایه گذار


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه روز پنج شنبه 19 بهمن ماه استاندار آذربایجان غربی در جریان سفر به مهاباد در جمع خبرنگار در ارتباط با ایجاد صنایع پایین دستی پتروشیمی در مهاباد اظهار کرد: باید سعی شود متقاضیان سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی مهاباد شناسایی و جذب شوند. 

دکتر شهریاری افزود: در نظر داریم تا جایی که امکان داشته باشد از افراد متخصص در این زمینه دعوت به عمل آوریم، زیرا صنایع پایین دستی پتروشیمی چون جنبه صادراتی دارند از مزیت نسبی بالایی برخوردار هستند و دولت حمایت کامل را از سرمایه گذاران در این بخش انجام خواهد داد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه پتروشیمی های دیگر در سطح استان مانند ارومیه، میاندواب و بوکان وجود دارند یا در دست احداث هستند، امید زیادی به سرمایه گذاری روی صنایع پایین دست در استان داریم و امیدواریم زمینه های مناسب برای جذب سرمایه گذار در منطقه را فراهم نماییم.  

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: در حوزه اشتغال باید همه جنبه ها را متناسب و متوازن پیش ببریم، در بخش اشتغال روستایی و عشایری کارهای انجام شده و اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است، اگر نتیجه بعضی از طرح های در دست اجرا مناسب باشد، این طرح ها در روستاهای همه شهرستان ها اجرایی خواهند شد.

دکتر شهریاری خاطرنشان کرد: در بخش صنایع بزرگ در استان زمینه های مناسبی وجود دارد طوریکه در بخش معدن و صنایع وابسته به آن، برای جلوگیری از صدور مواد به صورت خام طرح های ارائه شده است که امیدواریم به نتیجه برسند. 

وی گفت: در بخش مناطق ویژه اقتصادی نیز فرصت های مناسبی برای سرمایه گذارای وجود دارد و امیدواریم در تمام بخش های کشاورزی، صنعت، معدن و... با جذب سرمایه گذارهای داخلی و خارجی اتفاقات خوبی روی دهد. 
عکس: بهروز جلفایی آذر
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

رحمان مظفر ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
صنایع پایین دستی که در منطقه امکان سرمایه گذاری هستند کدامند وحدود سرمایه مورد نیاز چقدر میباشد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد