تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۹ بهمن ساعت ۱۸:۴۹ بازدید: 462      نظرات: 0      کد مطلب: 5079
با حضور استاندار آذربایجان غربی

افتتاح و کلنگ زنی چند پروژه عمرانی، تولیدی و آموزشی در مهاباد


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە روز پنج شنبە 19 بهمن ماە به مناسبت دهه فجر با حضور استاندار آذربایجان غربی و هیئت همراه و مسئولین شهرستانی چند پروژه عمرانی، آموزشی و تولیدی در مهاباد کلنگ زنی و افتتاح شد.
در پروژە اول نیروگاە ۷ مگاواتی خورشیدی شرکت خورشید امواج پاک مهاباد در نزدیک روستای کوسە کهریزه کلنگ زنی شد.

رئیس اداره برق مهاباد در این ارتباط اظهار کرد: این پروژه با توان تولید ۷ مگاوات برق در زمینی به مساحت ۱۴ هکتار با ایجاد اشتغال مستقیم برای ۲۰ نفر و غیر مستقیم برای ۳۰ نفر کلنگ زنی شد.
مهندس فیض اله بیگی افزود: این پروژه با سرمایه گذاری شخصی آقایان مولودی پور و بیگی در طول بازه ۱ ساله به بهره برداری خواهد رسید و اعتبار پیش بینی شده برای اجرای آن حدود ۳۵ میلیارد تومان است که ۲۰ درصد این مبلغ آورده شخصی و مابقی از محل سرمایه گذاری خارجی تامین می شود. 
مهندس محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با انتقاد از بکارگیری نیروهای غیربومی در پتروشیمی مهاباد گفت: پتروشیمی از محیط زیست، امکانات و زیرساخت های ما استفاده می کند و تاکنون یک ریال به شهرداری، هیئت های ورزشی و ... کمک نکرده و هیچگونه مالیات و ارزش افزوده ای پرداخت نکرده است. این امر به هیچ عنوان قابل قبول نیست و ما انتظار داریم که استاندار و دولت این موضوع را مورد بررسی قرار دهند. 
 
پروژه دوم، افتتاح گلخانه هیدروپونیک نرسیده به سه راهی برهان مهاباد بود.

حاج رضا سواری سرمایه گذار این پروژه اظهار کرد: این گلخانه در زمینی بالغ بر ٨۵۰۰ متر با هزینه ای حدود ۴ میلیارد تومان(حدود ۱۲۰۰ میلیون تومان آن تسهیلات و مابقی آورده شخصی) با ایجاد اشتغال مستقیم برای ۲۰ نفر و غیر مستقیم برای ۵۰ نفر افتتاح شد. 
وی افزود: تمام نهال های این گلخانه از هلند وارد شده و برنامه اصلی گلخانه نیز صادرات گل های تولیدی به خارج از کشور است.
در پروژه سوم، کلنگ زنی نمادین مدرسه ۱۲ کلاسه فجر و همچنین کلنگ زنی همزمان ۴ مدرسه ۹ کلاسه گوکتپه، مدرسه ۴ کلاسه کلیجه، مدرسه ۳ کلاسه کوسه کهریز، مدرسه ۱ کلاسه یالاوی انجام گرفت.

رئیس آموزش پرورش مهاباد در این ارتباط اظهار کرد: مدرسه ۱۲ کلاسه فجر در نزدیکی مساکن مهر در مساحتی بالغ بر ۳۲۰۰ متر مربع و هزینه بالغ بر ۱.۵ میلیارد تومان کلنگ زنی و در ۱٨ ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید. 
دکتر شاوله افزود: مدارس دیگر در شهر گوکتپه و روستاهای کلیجه، کوسه کهریزه و یالاوه با اعتبار حدود ۴ میلیارد تومان کلنگ زنی و به بهره برداری خواهند رسید.
 
شایان ذکر است در خلال این سفر استاندار به مقام شامخ خلبان شهید حیدری ادای احترام نمود. همچنین از تصفیه خانه جدید مهاباد بازدید کرد.
عکس: بهروز جلفایی آذر
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد