تاريخ: ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۵ بهمن ساعت ۲۱:۲۶ بازدید: 242      نظرات: 0      کد مطلب: 5060
در گفتگو با مدیر کل بنیاد مسکن استان آذربایجان غربی

75 هزار مسکن روستایی استان پایان کار دریافت کردە‌اند


بە گزارش پایگاە خبری هاژە، مدیر کل بنیاد مسکن استان آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار هاژه در مورد روند پیشرفت مسکن روستایی در استان اظهار داشت:  از مجموع 245 هزار واحد مسکن روستایی در استان آذربایجان غربی، حدود 78 هزار و 500 واحد برای این امر اقدام کردەاند کە از این تعداد حدود 75 هزار واحد پایان کار دریافت نمودە‌اند کە 500 واحد آنها در ایام دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید و از این تعداد 60 واحد در روستاهای بخش خلیفان مهاباد افتتاح خواهند شد.
بدلی در ادامە افزود: در کل استان بالغ بر دو هزار و 700 روستا دارای سکنە هستند کە از این تعداد دو هزار و 168 روستا بالای 20 خانوار می باشند کە مطالعات "طرح هادی" برای آنها تهیه شده است. همچنین در کل استان 501 روستا طرح هادی در آنها اجرا شده است که اعتبارات آن رقمی بالغ بر 9 میلیارد و 300 میلیون تومان بوده و بیش از 12 میلیارد تومان آورده شخصی متقاضیان بوده است.
مدیر کل بنیاد مسکن آذربایجان غربی افزود: در دهه فجر امسال 14 طرح هادی در سطح روستاهای استان افتتاح خواهند شد، برای نمونه طرح هادی روستای قلعه جوغه مهاباد حدود 455 میلیون تومان هزینە در برداشتە است کە سنگ فرش داخل روستا  بە مساحت سه هزار و 247 متر اجرا گردیدە از طرف دیگر دیوار سنگی و بهسازی محلات بە میزان 402 متر  مورد بهرەبرداری قرار گرفتە است و حدود یک هزار و 243 متر طول جدول و زیرسازی داخل روستا بوده که از این مقدار یک هزار و 555 متر در یک مرحلە آسفالت و پنج هزار و 669 متر مربع در مرحلە دیگر آسفالت گردیده است.
بدلی در جواب سوال خبرنگار هاژە در مورد صدور سند مسکن روستایی گفت: در کل 167 هزار جلد سند برای روستاهای استان صادر و برای شهرهای زیر 25 هزار نفر 35 هزار جلد سند صدور و تحویل مالکان داده شده است.
وی در مورد مسکن مهر نیز خاطرنشان کرد: حدود 11 هزار واحد در شهرهای زیر 25 هزار نفری رو بە اتمام و مورد بهرەبرداری قرار خواهند گرفت کە از این تعداد تنها 28 واحد دارای یک سری کارهای ناتمام هستند کە در اسرع وقت تمام خواهند شد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد