تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۲ بهمن ساعت ۱۱:۵۵ بازدید: 1306      نظرات: 2      کد مطلب: 5043

کلنگ زنی مدرسه 9 کلاسه توسط خیر مهابادی


به گزارش پایگاه خبری -  تحلیلی هاژه، روز پنج شنبه 12 بهمن ماه  پروژه مدرسه 9 کلاسه چیا عزیز انباری توسط خیر مهابادی با حضور مسئولان شهرستان کلنگ زنی شد.

مدیر آموزش و پرورش مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: به مناسبت ایام دهه فجر چندین پروژه کلنگ زنی و افتتاح مدارس صورت می گیرد.  این پروژه نیز به مساحت 3 هزار متر با زیربنای 1200 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 600 میلیون تومان تا سال آینده به بهره برداری می رسد.

کامبیز شاوله افزود: اعتبار کامل  این پروژه توسط خیر مدرسه ساز مهندس چیا عزیز انباری تامین و در 3 طبقه احداث می شود و تا سال تحصیلی آینده به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه از 35 پروژه در حال ساخت و بهره برداری آنها تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت با تکمیل این پروژه ها وضعیت سرانه ها در شهرستان بهبود یافته و به میانگین کشوری خواهیم رسید.

چیاعزیز انباری در ادامه مراسم ضمن تشکر از حضور مسئولان شهرستان هدف از ایجاد این مدرسه را خدمت به نسل آینده و بچه های این شهرستان اعلام کرد و گفت: گرچه ایجاد مدارس و زیر ساختهای آموزشی برعهده دولت می باشد اما در مواقعی که دولت در ایجاد زیر ساختها ناتوان است نباید بیکار نشست و حداقل باید به فکر کودکان و نسل های آینده بود.

وی در ادامه خیرین شهرستان را برای ایجاد مدارس دعوت کرد و گفت: کودکان و نسل های آینده شهروندان این شهرستان  تنها قشری هستند که از ایجاد مدارس در شهر بهره می برند.

رئیس خیرین مدرسه ساز استان آذربایجان غربی نیز در ادامه مراسم از افتتاح 14 باب مدرسه در ایام دهه فجر خبر داد و گفت: 60 کلاس درس با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 525 میلیون تومان در این ایام افتتاح می شود.

علی آخوندیان در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از زمان آغاز سال تحصیلی تاکنون 49 باب مدرسه در قالب 232 کلاس با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: در طول 19 جشنواره که برای تعهد در زمینه احداث مدرسه توسط خیرین برگزار شده این مجمع 1176 مدرسه در قالب 5910 کلاس درس با اعتباری بالغ بر 273 میلیارد تومان را متعهد شده اند که از این تعداد 606 باب مدرسه در قالب 2660کلاس درس افتتاح و به بهره برداری رسیده است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با تکمیل و به بهره برداری رسیدن احداث مدارسی که خیرین متعهد شده اند وضعیت سرانه های آموزشی در استان بهبود یابد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

2
0
پاسخ به این اظهارنظر

امیر ۱۳۹۶/۱۱/۱۲
بژی کا که چیا جان
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

کاوه مرادی مقدم ۱۳۹۶/۱۱/۱۲
روحت شاد کاک چیا. بژی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد