تاريخ: ۱۳۹۶ يکشنبه ۸ بهمن ساعت ۱۲:۴۱ بازدید: 608      نظرات: 0      کد مطلب: 5031

وضعیت تولید و اشتغال در مهاباد نگران کننده است


به گزارش پایگاه خبری _ تحلیلی هاژه، امام جمعه شهرستان مهاباد در جلسه شورای اداری شهرستان با انتقاد از پایین بودن سطح تولید از وضعیت اشتغال جوانان و تولید در مهاباد ابراز نگرانی کرد.

ماموستا قادر سهرابی با اشاره به پایین بودن سطح تولید در شهرک صنعتی و کارخانجات مهاباد اظهار کرد: برای مبارزه با قدرتهای غربی تنها شعار کافی نیست و توجه به تولید، اشتغال جوانان و خودکفائی باید در اولویت قرار گیرد.

وی افزود: بسیاری از کارگاههای تولیدی در شهرک صنعتی، یا تعطیل شده اند یا با کمترین ظرفیت مشغول بکارند و هر روز به شمار بیکاران در کشور و شهرستان افزوده می شود، لذا لازم است مسئولان توجه بیشتری به این امر داشته باشند.

وی در پایان وضعیت پرسنل و کارگران شهرداری را بسیار نگران کننده اعلام کرد و گفت: بسیاری از کارگران برای گذران زندگی دچار مشکل جدی شده اند و خواستار رفع مشکلات این قشر شد.

فرماندار مهاباد نیز در ادامه جلسه با اشاره به اینکه دغدغه اصلی دولت مطالبات مردم و رونق اقتصادی می باشد اظهار کرد: همگان می دانند بیکاری وجود دارد و مردم در بخش های مختلف مطالباتی دارند اما دولت نیز اقدامات مفیدی در این راستا انجام داده ولی پیامدهای آن در کوتاه مدت احساس نمی شود بلکه در بلند مدت در جامعه خود را نشان خواهد داد.

ایرج شجاعی افزود: دولت برای افزایش سطح تولید و اشتغال جوانان 2 طرح ویژه فراگیر و اشتغال پایداربرای روستائیان با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد ارائه داده و اعلام رشد 4.5 درصدی که توسط صندوق بین المللی اعلام شده در سطح منطقه بی نظیر بوده اما به دلیل مشکلات فراوان در کشور بسیار ملموس نبوده است.

فرماندار مهاباد در ادامه با اشاره به دستور استاندار مبنی بر دادن قدرت عمل بیشتر به ادارات شهرستان برای تصمیم گیری اظهار کرد: مردم را نباید در پیچ و خم ادارات گرفتار کرد بلکه باید به خواسته های مردم با جدیت بیشتری رسیدگی شود.

وی در پایان از شرکتهای خدمات رسان خواست با سرزدن به مناطق حاشیه نشین از مشکلات این مناطق باخبر شوند و نسبت به ارائه خدمات بیشتر اقدام نمایند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد