تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۵ بهمن ساعت ۱۸:۴۵ بازدید: 557      نظرات: 0      کد مطلب: 5028

افتتاح 10 پروژه عمرانی دهیاری ها در روستاهای بخش مرکزی مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، بخشدار بخش مرکزی مهاباد از افتتاح 10 پروژه شاخص عمرانی دهیاری ها با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 100 میلیون تومان خبر داد.

سلیمان پاکزاد در نشت دهیاران بخش مرکزی مهاباد اظهار کرد: امسال در بخش های عمرانی، فرهنگی، خدماتی و رفاهی نیز  پروژه های شاخصی افتتاح می شود که از شاخص ترین پروژه ها می توان به پروژه گازرسانی در محور برهان، افتتاح گلخانه ها و پروژه های عمرانی و کشاورزی نام برد.

معاون امور اجتماعی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد نیز که در این جلسه حضور داشت از تشکیل شورای سلامت در روستاهای شهرستان مهاباد خبر داد.

قاسم امینی اظهار کرد: از زمان تشکیل معاونت امور اجتماعی در کلیه شهرها ایجاد شوراهای سلامت در روستاها یکی از اولویت های این معاونت می باشد.

وی افزود: یکی از اهداف اساسی تشکیل شوراهای سلامت در روستاهای مهاباد صیانت و حفظ منابع آبی، بهبود وضعیت محیط زیست و ارتقای سطح بهداشت روستاهای مهاباد می باشد.

وی تصریح کرد:  سطح بهداشت و بخصوص مدیریت و  دفع پسماند روستایی همواره با میزان گسترش  بیماری های واگیردار در رابطه بوده است و هرچه دهیاران در زمینه مدیریت پسماند فعالانه تر عمل کنند از میزان بیماری های واگیردار کاسته خواهد شد.

امینی در ادامه اظهار کرد: تاکنون 114 بیماری مشترک در بین انسان و دام شناخته شده است و درحال حاضر با افزایش سگهای بلاصاحب و بی سرپرست گزش توسط این سگها در شهر و روستا افزایش یافته و از دهیاران خواست هرچه سریعتر نسبت به ساماندهی سگهای بی سرپرست با هماهنگی شرکت های مربوطه اقدام کنند.

وی افزود: پروژه ساماندهی سگهای بلاصاحب مستلزم اقدام در سطح شهرستان است و لازم است در شهر و روستا بصورت هماهنگ اقدام شود و اجرای این طرح نیز نیازمند مدت زمانی  بیش از 1 سال است، لذا دهیاری ها تا آنزمان باید بصورت محلی تمهیداتی اتخاذ نمایند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد