تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۳ بهمن ساعت ۱۴:۳۶ بازدید: 347      نظرات: 0      کد مطلب: 5020

نشست خبری مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی در مهاباد برگزار شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه روز سه شنبه ۳ بهمن ماه، نشست خبری مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با اصحاب رسانه و تشکل های زیست محیطی در اداره محیط زیست مهاباد برگزار شد.
در ابتدای این نشست سخنور رئیس اداره محیط زیست گزارشی از فعالیت انجمن های زیست محیطی در مهاباد ارائه داد.
مهندس آراسته به بیان کلیاتی از قانون جدید هوای پاک و توجه ویژه دولت به امر محیط زیست با توجه به شرایط نامناسب زیست محیطی کشور پرداخت.
در ادامه هر یک از رسانه ها و تشکل های زیست محیطی حاضر در نشست، سوالات و دیدگاه های خود را در ارتباط با مشکلات و تنگناهای محیط زیست مطرح کردند. 
مهندس آراسته در پاسخ به سوال خبرنگار هاژه در ارتباط با اقدامات سازمان محیط زیست برای جلوگیری از وضعیت بحرانی تالاب کانی برازان مهاباد و خطر خشک شدن آن، گفت: متاسفانه با توجه به کاهش بارندگی ها، به طور گسترده با خطرات خشکسالی در سطح استان روبرو هستیم. 
وی افزود: برای حل این مشکل و جلوگیری از خشک شدن تالاب کانی برازان مکاتباتی با وزارت نیرو انجام گرفته است، تا سازمان آب منطقه ای حقابه ای سالیانه برای آن در نظر بگیرد. 
رئیس حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی ادامه داد: از طریق همین مکاتبات بود که امسال حدود ۲ میلیون متر مکعب حقابه از سازمان آب منطقه ای در راستای جلوگیری از خشک شدن تالاب کانی برازان اختصاص داده شد. 
وی تصریح کرد: البته مطالعاتی که توسط دانشگاه تربیت مدرس صورت گرفته میزان حقابه سالیانه کانی برازان را با توجه به سال های کم آبی و پر آبی حدود ۱۴ تا ۱۷ میلیون مترمکعب در نظر گرفته اند و ما این میزان را از وزارت نیرو مطالبه نموده ایم و انتظار داریم که تخصیص داده شود و خطر خشک شدن آن رفع گردد.
وی در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط تاسیس ایستگاه سنجش آلودگی در مهاباد اظهار کرد: ما هم قبول داریم کە ایجاد ایستگاە سنجش آلودگی در مهاباد با توجه به نفوذ ریزگردها لازم و ضروری است، اما هزینه نصب این دستگاه در حدود ۷۰۰ تا ٨۰۰ میلیون تومان است که با توجه به ردیف اعتباری سازمان در حال حاضر امکانپذیر نیست. 
وی ادامه داد: امیدواریم شهرداری مهاباد در این راستا با سازمان محیط زیست همکاری نماید و هزینه نصب این ایستگاه را بر عهده بگیرد، اگر هم این امر امکانپذیر نشد در صورت تخصیص اعتبارات مهاباد اولین شهری خواهد بود که این دستگاه در آن نصب و راه اندازی خواهد شد.
 
عکس: پولا آغاز

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد