تاريخ: ۱۳۹۶ يکشنبه ۱ بهمن ساعت ۱۲:۲۸ بازدید: 2237      نظرات: 0      کد مطلب: 5016

آتش سوزی از بیخ گوش تاناکورای مهاباد گذشت


مجتمع تجاری تاناکورای مهاباد که روز چهارشنبه گذشته شاهد آتش سوزی بود، بدون تلفات جانی مهار و یک بار دیگر لزوم توجه به تمهید تجهیزات ایمنی مورد نیاز در این مجتمع را یادآور شد.
علی زرد هیات امنای تاناکورای مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه گفت: آتش سوزی ساعت 13:30 در طبقه همکف راسته اول فاز A و در یکی از مغازه های پوشاک روی داد که خسارت های جانی نداشت.
وی با بیان اینکه میزان خسارت های مالی ناشی از حادثه در دست بررسی است افزود: مغازه داران طی چند دقیقه نسبت به اطفاء حریق اقدام نمودند.
به جرات می توان گفت خطری عظیم از بیخ گوش این مجتمع بزرگ تجاری گذشت، اگر این حادثه در یکی از غرفه های میانی و در ساعاتی دیگر  خصوصا در شب رخ می داد آتش سوزی بیشتر غرفه های تاناکورا را در برمی گرفت، چرا که دسترسی جهت اطفای حریق در بسیاری از مسیرهای تاناکورا برای خودروهای آتش نشانی یا به کلی مقدور نیست و یا بسیار دشوار می باشد.
مجتمع تجاری تاناکورای مهاباد فاقد سیستم های ایمنی استاندارد است، عدم دسترسی مناسب در صورت بروز حریق و همچنین عدم تجهیز مناسب ساختمان ها وعدم رعایت مسائل ایمنی همواره گریبانگیر این مجتمع بوده و معلوم نیست شهرداری که متولی این مکان است چرا از آغاز چاره ی برای این مهم نیاندیشیده و در این برهه زمانی آیا اقداماتی جهت اصلاح و رفع کاستی ها در دست دارد یا خیر؟!
این مجتمع که بیشتر غرفه های آن دارای پوشاک و اجناس دست دوم و آتش زاست از لحاظ بیمه نیز دارای مشکلات خاصی است، طوریکه غرفه داران ضمن گلایه از قانون دست و پاگیر بیمه، زیان های ناشی از هرگونه حادثه را در این مجتمع جبران ناذیر توصیف نمودند.
انتظار می رود مدیریت امور شهری با رویکرد پیشگیرانه در راستای ایمنی نمودن راسته های تاناکورا و تجهیز آن به امکانات ایمنی اقدامات لازم را انجام دهند، چرا که جرقه و اتصال یک سیم و یا شعله بخاری یکی از غرفه ها می تواند معیشت و دارایی صدها خانوار را در مهاباد یک شبه به خاکستر تبدیل نماید.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد