تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۸ دي ساعت ۱۸:۳۵ بازدید: 599      نظرات: 0      کد مطلب: 5006
فرمانده نیروی انتظامی

انهدام 10 باند مواد مخدر در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد از انهدام 10 باند مواد مخدر در 9 ماه سالجاری خبر داد.

سرهنگ ظهیریان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال 10 باند مواد مخدر در شهرستان مهاباد متلاشی و 172 نفر نیز دراین رابطه دستگیر شده اند که نسبت به سال گذشته افزایش 11 درصدی را نشان می دهد.

وی افزود: در 9 ماهه سالجاری بیش از 2 تن مواد پیش ساز شیشه کشف شده که در مقایسه با سال گذشته افزایش 30 درصدی کشفیات را نشان می دهد.

ظهیریان در ادامه از دستگیری 495 معتاد متجاهر در سطح شهر خبر داد و گفت: سال گذشته نیز 208 معتاد متجاهر در شهر دستگیر و به کمپ های ترک اعتیاد معرفی شده اند.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه از کاهش 11 درصدی سرقت در شهرستان مهاباد خبر داد و گفت: امسال 465 فقره سرقت در شهرستان صورت گرفته است ومیزان کشف سرقت توسط نیری انتظامی از 375 مورد در سال 95 به 417 مورد افزایش یافته که نشان از جدیت پلیس برای برقراری امنیت است.

وی افزود: باتوجه به موقعیت گردشگری شهرستان با افزایش گشت های شبانه و استقرار ماموران در بازارچه ها و پارکینگ ها خوشبختانه میزان سرقت از خودروها کاهش یافته است.

سرهنگ ظهریان در ادامه از افزایش 24 درصدی جرائم هتک حیثیت و نشر اکاذیب در فضای مجازی خبر داد و گفت: 99 درصد جرائم  کشف و متخلفان به مراجع قضایی تحویل داه شده اند.

وی افزود: مدت زمان میانگین برای کشف جرائم اینترنتی 60 روز است ولی در مهاباد پرونده های جرائم در 9 روز به نتیجه رسیده اند.

وی در رابطه با حفظ امنیت در فضای مجازی از مردم خواست با هوشیاری بیشتری از فضای مجازی و اینترنت استفاده نمایند و توصیه کرد: شهروندان به راحتی حافظه های جانبی خود را در اختیار کسی قرار ندهند و از آنا خواست رمزهای عابر بانکها و حساب های بانکی خود را به بهانه مسابقات پیامکی و ... در اختیار افراد قرار ندهند.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه از کاهش 20 درصدی فوت ناشی از تصادفات رانندگی درون شهری و 37 درصدی فوتی های تصادفات رانندگی برون شهری در 9 ماهه سالجاری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: امسال 33 نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده اند که 4 مورد از آن مربوط به تصادفات درون شهری و 29 مورد مربوط به تصادفات برون شهری می باشد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد