تاريخ: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۵ دي ساعت ۲۰:۴ بازدید: 1246      نظرات: 0      کد مطلب: 4996

خط و نشان نماینده مهاباد برای وزیر فرهنگ و ارشاد در مجلس


بە گزارش پایگاه خبری هاژە، جلال محمودزادە در تشریح سوالاتش از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که قرار است روز سه‌شنبه (26 دی‌ماه) در کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح شود، گفت: نخستین سوالم از وزیر فرهنگ در خصوص روند کند مجوزدهی به رسانه‌های محلی و استانی است که با وجود پیگیری‌های گسترده اما به دلیل تنگ‌نظری مسئولان هنوز مجوزی برای فعالیت آن‌ها صادر نشده است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: تعداد رسانه‌های مجوزدار در مناطق کردنشین به اندازه انگشتان یک دست هم نیست و دولت در اعطای مجوز به رسانه‌ها بسیار ضعیف عمل می‌کند.

وی یادآور شد: موضوع بعدی عدم تجهیز سینماهای مهاباد است که دو سینمای مهاباد که یکی متعلق به هلال احمر و دیگری متعلق به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوده هردو بیش از 15 است که تعطیل است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی اضافه کرد: دستور تجهیز این دو سینما از سوی صالحی امیری وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شد که با تغییر وزیر این دستور روی زمین ماند و اجرایی نمی‌شود.

وی افزود: سوال بعدی از وزیر فرهنگ این است که چرا در استان آذربایجان غربی بیش از 300 انجمن فرهنگی هیچ کمک دولتی دریافت نکرده‌اند در حالیکه چنین انجمن‌هایی در استان تهران که همحزب و همفکر مراکز بودجه‌دار هستند کمک‌های دولتی بسیاری دریافت کرده‌اند.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی افزود: تعداد 10 انجمن فرهنگی در مهاباد فعال است این انجمن‌ها از کمک‌های مردمی خود را سرپا نگه داشته‌اند و به سختی خود را اداره می‌کنند.

 منبع: خبرگزاری خانە ملت
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد