تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۲۳ دي ساعت ۴:۹ بازدید: 529      نظرات: 1      کد مطلب: 4986
برای اولین بار در بانە؛

معاینە جسمی و روحی کارکنان شهرداری


 سمیە صفاری، کارشناس ایمنی و بهداشت شهرداری بانه در گفتگو با خبرنگار هاژه از اجرای معاینات دوره‌ای کارکنان شهرداری بانه برای اولین بار طی چند سال اخیر خبر داد.

این کارشناس بهداشت گفت: چند نوع معاینه پزشکی برای کارکنان و کارمندان ارگان‌ها پیش‌بینی شده است که اولین آنها معاینه قبل از استخدام است که به پزشک معتمد مراجعه می‌شود و معاینه جسمی و روحی فرد ضمیمه پرونده استخدام شدە و به عنوان پیشینه در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد و هزینه ان بر عهده خود فرد است.

وی افزود: یکی دیگر از انواع معاینات کارکنان، معاینات دوره‌ای است که جهت غربالگری است و برای پیشگیری از عوارض ناشی از کار و محیط کاری انجام می‌شود چرا که بیماری‌های شغلی، درمان دشوارتری دارند و هزینه‌های بیشتری برای کارفرما در بردارند و در مشاغل خدماتی همچون شهرداری هر سال یک بار انجام چنین معایناتی الزامی است.

سمیە صفاری خاطرنشان کرد: طبق ماده 92 قانون کار وزارت کار و امور اجتماعی، انجام معاینات دوره‌ای برای اولین بار است که به صورت همگانی در شهرداری بانه اجرا می شود و در سال های قبل تنها کارکنان بخش بازیافت به طور منظم این معاینات را انجام می‌دادند.

وی در ادامە گفت: کارگران خدمات شهری به دلیل میانگین سنی بیشتر و محیط کار حساس‌تر در اولویت قرار گرفته‌اند .

صفاری در پایان اظهار کرد: شاید در ظاهر این اقدامات برای کارفرما هزینه بردار باشد اما واقعیت این است که انجام این معاینات در دراز مدت از زیان های بیشتر برای کارفرما و کارمند جلوگیری می‌کند.

لازم به ذکر است که طبق قانون کار هزینه معاینات ادواری بر عهده کارفرما می‌باشد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

guhk ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
بهتر بود تست روانی میگرفتند که همه رفوضه میشدند حتی با تمام ملاحضه کاریهاشون و

نظر خود را براي ما ارسال كنيد