تاريخ: ۱۳۹۶ جمعه ۲۲ دي ساعت ۱۷:۳۴ بازدید: 852      نظرات: 0      کد مطلب: 4984
نیمە اول بهمن‌ماه

"افسانە مادە ببر" بە کارگردانی ابراهیم ابراهیمی روی صحنە می‌رود


بە گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژە، گروه تئاتر اهورای مهاباد در نظر دارد نیمە اول بهمن‌ماه نمایش "افسانە مادە ببر" بە کارگردانی ابراهیم ابراهیمی را در مهاباد بە روی صحنە ببرد.

 ابراهیم ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار هاژە گفت: "افسانه ماده ببر" برندە نوبل ادبیات ١٩٩٧ و یک کمدی بی نظیر است، به دلیل آنکه هشداری است برای آنکه نگذاریم به طبیعت به عنوان رکنی همراه و همدل با انسان، آسیبی وارد شود که در صورت نابود شدن هر بخش از آن، شاهد ناهنجاریهای فزاینده خواهیم بود که جز حسرت و پشیمانی حس دیگری را در انسان برنخواهد انگیخت.

این کارگردان تئاتر افزود: "افسانە مادە ببر" اثر "داریو فو" بر اساس یک افسانه کهن که آن را در سفر به چین یافته و نمایشنامه‌اش را نوشته است. البته در این افسانه بیشتر فلسفه دائوئیسم و رابطه انسان با طبیعت به عنوان راهی برای رستگاری مورد توجه قرار گرفته که "داریو فو" هم بیشتر همان وجه فلسفی را مد نظر قرار داده و چاشنی آن نیز کمدی می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: "افسانه ماده ببر" نمایشی است درباره روابط انسان و طبیعت که در آن هر دو به همدیگر کمک خواهند کرد که به شرایط معمول بازگردند و هر دو با ملاحظاتی به داد یکدیگر میرسند. این نمایشنامە داستان سربازی است کە در جنگ با خائنین وطنی در چین تیر می‌خورد و در سیلاب گرفتار می‌شود.

ابراهیمی در پایان گفت: "پیمان باباییان" تنها بازیگر این کار است و همچنین "سامان ارمی" برندە جایزە بهترین طراح نور جشنوارە کوردی سقز، طراحی و اجرای نور این کار را بە عهدە گرفتە است.

لازم بە ذکر است کە این نمایش در نیمه‌ی اول بهمن ماه به مدت ١٠ روز در سالن آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد روی صحنه خواهد رفت.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد