تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۱ دي ساعت ۱۷:۰ بازدید: 779      نظرات: 0      کد مطلب: 4982

دو کشاورز مهابادی در جمع کشاورزان نمونه کشوری


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە، روز پنچ شنبه 21 دی ماه رئیس ادارە جهاد کشاورزی مهاباد از انتخاب دو تن از کشاورزان مهاباد بە عنوان کشاورز نمونە در سطح ملی خبر داد. 
مهندس کلیجی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: مراسم انتخاب کشاورز نمونه هر ساله در اوایل دی ماه برگزار می شود و از میان کشاورزان کل کشور با توجه به شاخص های از جمله؛ میزان برداشت محصول از هکتار، استفاده از تکنولوژی های پیشرفته روز، نحوه آبیاری و نوع سازه ها و... کشاورزان نمونه انتخاب می گردند. 
وی افزود: خوشبختانه در مراسم امسال دو کشاورز از مهاباد به نام های"حاجی ابوبکر نورافشان" در بخش زراعت جوی دیمی با برداشت ۵.۵ نیم تن(در مساحت ۳۶ هکتار) در هکتار و "حسن آزرده" در بخش مشارکت در اجرا، احداث، بهسازی سازه های آبیاری و زهکشی به عنوان کشاورزان نمونه کشوری انتخاب شدند. 
رئیس اداره جهاد کشاورزی مهاباد تصریح کرد: در سال های گذشته نیز از مهاباد کشاورز نمونه در سطح کشوری انتخاب شده است ولی امسال انتخاب ۲ کشاورز از بخش های مرکزی و خلیفان در این مراسم نشان از رشد و توسعه کشاورزی مکانیزه در بین کشاورزان مهابادی است. 
مهندس کلیجی رمز موفقیت و دلایل تاثیرگذار در انتخاب کشاورزان نمونه را شرکت در کلاس های آموزشی، رعایت نکات فنی، استفاده از علم روز دنیا، تجهیزات و سازه های پیشرفته و... دانست.
شایان ذکر است مراسم کشاورز نمونه ۱۱ دی ماه امسال در تهران برگزار شد.
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد