تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۴ دي ساعت ۱۳:۲۶ بازدید: 1173      نظرات: 1      کد مطلب: 4963
رییس دانشگاه علوم پزشکی

دستاوردهای طرح تحول سلامت در مهاباد را تشریح کرد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در جریان سفر معاون وزیر بهداشت به مهاباد دستاوردهای طرح تحول سلامت در مهاباد را تشریح کرد.
جواد آقازاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در بخش طرح تحول سلامت در مدت نزدیک به 4 سال در تمامی شهرستانهای استان احداث و توسعه بیمارستانها در دست اقدام بوده و برای شهرستان مهاباد نیز زمین  به منظور احداث بیمارستان جدید مکانیابی و به سازمان مسکن تحویل داده شده است.
وی افزود: در حال حاضر 16 کلینیک تخصصی  و 4 مرکز سرطان در استان با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد تومان آماده افتتاح است که سهم شهرستان مهاباد نیز 1 کلینیک تخصصی و 1 مرکز تشخیص سرطان بوده که با مساعدت های معاون وزیر مقرر گردیده تجهیز شوند. در حال حاضر از 533 پروژه بهداشتی 183 خانه بهداشت در استان در سطح شهر و روستا به بهره برداری رسیده است و 120 پروژه راکد نیز با تأمین اعتبار ازسر گرفته خواهد شد.
مدیرکل شبکه بهداشت و درمان استان در رابطه با دانشگاه پیراپزشکی شهرستان مهاباد اظهار کرد: زمین این محل با ابنیه تحویل دانشگاه علوم پزشکی داده شده و 4 میلیارد اعتبار برای آن درنظر گرفته شده و این دانشگاه در تلاشست تا با تکمیل این دانشگاه مجتمع سلامت همراه با شبکه بهداشت و درمان در مهاباد شکل بگیرد.
وی در رابطه با کیفیت هتلینگ بیمارستانهای استان اظهار کرد: قبل از اجرای طرح تحول سلامت در بخش هتلینگ 30 هزار تخت فرسوده در استان وجود داشت وبیمارستان مهاباد نیز جزو بیمارستانهای فرسوده بود اما با توسعه و نوسازی فضای داخلی ازجمله اورژانس و CCU، ICU و هتلینگ بیمارستان اقداماتی صورت گرفته و سیاست وزارت بهداشت در فاز دوم  این پروژه سرمایه گذاری و توسعه بخش  تاسیسات و موتورخانه وICU است.
آقازاده تصریح کرد: تلاش مسئولان بر این است که بیمارستان 350 تخت و خوابی با توجه به تایید وزارت بهداشت در سازمان برنامه و بودجه در لایحه ای آورده شود و بعد از تصویب مجلس عملیات اجرایی آن شروع و جایگزین بیمارستان فعلی شود.
وی در پایان با اعلام خبر شروع بکار و ارائه خدمات دستگاه سی تی اسکن جدید مهاباد در کمتر از 1 ماه دیگر گفت: در تمامی بخش ها در شهر و روستا زیرساختها آماده است و با مقایسه با قبل و بعد از طرح تحول سلامت می توان دید ارائه خدمات شاهد تغییرات کیفی زیادی داشته است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

صلاح الدین ابراهیمی ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
راستی اخرش بیمارستان مهاباد چی شد.. 370 تخت خواهد... 300... 100... ده سال است قراره ک بیمارستان در مهاباد ساخته بشه... تا خوی و ماندواب و ارومیه باشن فک نکنکم بیمارستانی درمهاباد ساخته شود... هاژه پیگیر باش

نظر خود را براي ما ارسال كنيد