تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۴ دي ساعت ۱۳:۷ بازدید: 1156      نظرات: 0      کد مطلب: 4962
معاون وزیر بهداشت در مهاباد

تجهیز و بهره برداری مرکز غربالگری سرطان و کلینیک ویژه در مهاباد قبل از عید


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، شامگاه چهارشنبه 13 دیماه 96 معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همراهی رییس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه وارد مهاباد شد و ضمن بازدید از بخش های مختلف بیمارستان مهاباد از نزدیک در جریان مشکلات قرار گرفت.

 

قاسم جان بابایی قبل از ورود به مهاباد ضمن افتتاح پروژه های درمانی نقده و پیرانشهر از مراکز درمانی این شهرستان ها دیدن کرد.

 معاون وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران گفت: پلان اول ما تجهیز مراکز ساخته شده در مناطق محروم است که در این راستا 80 کلینیک ویژه آماده بهره برداری است و تا قبل از عید همه این کلینیک های ویژه که 90 درصد مردم از این کلینیک ها خدمات دریافت می نمایند تجهیز خواهند شد.

جان بابایی افزود: تلاش ما این است که 90 مرکز غربالگری سرطان که برخی از آنها دارای مراکز شیمی درمانی هستند و یکی از این مراکز در شهرستان مهاباد قرار دارد تا قبل از عید تجهیز گردند.

وی  با اشاره به اینکه حدود 180 اورژانس کشوری در حال ساخت است گفت: 120 اورژانس در مناطق محروم نزدیک به اتمام است و تا قبل از سال نو تجهیز و به بهره برداری خواهند رسید.

معاون درمان وزیر بهداشت در ادامه اضافه کرد: استان آذربایجان غربی هم از نظر تعداد تخت های بیمارستانی و هم از نظر فرسودگی تخت ها جزو استان های محروم کشور به حساب می آید، بیمارستان شهرستان مهاباد که از شهرهای اطراف نیز به آن مراجعه می نمایند، هم از نظر تخت و هم از نظر تاسیسات فرسوده می باشد و در همین راستا به همت آقای محمودزاده نماینده محترم شهرستان و با کمک وزارت بهداشت بحث بیمارستان های جایگزین مطرح شده و امیدواریم به صورت واقعی از سوی سازمان برنامه و بودجه دیده شود چرا که حداقل نیاز مردم منطقه ساخت یک بیمارستان بزرگتر در مهاباد با تجهیزات کامل است.

جان بابایی خاطر نشان کرد: از زمان شروع طرح تحول سلامت چند کار اساسی با همت ریاست دانشگاه و پیگیری های نماینده مهاباد انجام شده که هتلینگ و بخش زایمان و ال دی آر از جمله آنهاست و تا قبل از عید هم مرکز سرطان و هم کلینیک ویژه را در شهرستان مهاباد تجهیز خواهیم کرد و توسعه اوژانس بیمارستان مهاباد نیز در دو فاز شکل گرفته که فاز اول خود بخش اورژانس است و به اتمام رسیده، قسمت سرپایی اورژانس نیمه کاره است که جزو تعهدات ماست و امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک به بهره برداری برسانیم.

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد