تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۳ دي ساعت ۱۶:۳۴ بازدید: 1093      نظرات: 0      کد مطلب: 4958

زنگ هشدار به صدار درآمد؛ از کاهش تولد تا افزایش چشمگیر طلاق در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره ثبت و احوال مهاباد از افزایش 13 درصدی طلاق در مهاباد نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت از هر 5 ازدواج یک مورد به طلاق ختم می شود.

یوسف مکائیلی در جلسه کمیسیون ارتقای امنیت اجتماعی شهرستان اظهار کرد: آمار طلاق در 9 ماهه سالجاری مهاباد در مناطق شهری 9 درصد و در روستاها 33 درصد افزایش یافته که نسبت به سال گذشته افزایش 13 درصد طلاق را نشان می دهد.

وی افزود: تعداد طلاق های ثبت شده در سال گذشته 400 فقره بوده و امسال به 452 فقره افزایش یافته است و از هر 5  ازدواج صورت گرفته یک مورد به طلاق منجر می شود.

مکائیلی در ادامه تعداد متولدین در 9 ماهه سالجاری را 3561 نفر اعلام کرد که نسبت به سال گذشته کاهش منفی 3  درصدی را نشان می دهد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد نیز با ارائه عملکرد 9 ماهه دستگاه انتظامی شهرستان از کاهش 20 درصدی قتل و ثابت ماندن میزان خودکشی و همچنین افزایش 43 درصدی کشفیات در شهرستان خبر داد و گفت: اگرچه آمارها از کاهش میزان قتل خبر می دهند ولی عدم کاهش میزان خودکشی نشان می دهد باید تلاش بیشتری برای کاهش این آمار صورت گیرد.

سرهنگ ظهیریان اظهار کرد: متاسفانه عوامل معیشتی و اقتصادی سرپرستان خانوار و استفاده از مواد افیونی و الکلی و استفاده از قرص های روان گردان در بین جوانان، استفاده نامناسب از شبکه های مجازی و تهدید به انتشار تصاویر و در نتیجه آن طرد شدن از خانواده از عمده ترین دلایل خودکشی می باشند و در درجه دوم سست شدن عقاید دینی و پوچ گرایی و همچنین سست شدن بنیان خانواده و ... از عوامل تاثیر گذار بر میزان خودکشی می باشند.

وی افزود: افزایش سلاح گرم و سرد، مصرف مواد افیونی، ترویج روابط جنسی نامشروع و باندهای تبهکاری و گروههای شیطان پرستی و فراماسونری از عمده ترین دلایل وقوع قتل می باشند که برخورد قاطع و جدی دستگاه قضایی و آموزش خانواده ها و ترویج فرهنگ اصیل ایرانی می تواند در جلوگیری از وقوع قتل بسیار تاثیر گذار باشد.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه تصریح کرد: بسیاری از مشکلات جامعه ناشی از فاصله گرفتن مردم از دین و تربیت فرزندان است و ایجاد اشتغال و درآمد برای جامعه و همچنین آموزش مناسب خانواده ها برای تربیت فرزندان و طرد نشدن قربانیان جنسی می تواند در کاهش میزان جرایم خشن از جمله قتل و خودکشی نقشی اساسی ایفا نماید.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد