تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۲ دي ساعت ۱۲:۲۲ بازدید: 1004      نظرات: 0      کد مطلب: 4952

نمایشگاه عکس "سالهای ماندگار" در مهاباد افتتاح شد


بە گزارش پایگاه خبری هاژە، روز سەشنبە ١٢ دی‌ماه ٩٦ نمایشگاه عکس "سالهای ماندگار" کاری از عکاس پیشکسوت مهابادی "انور یوسفی" در نگارخانە تالار وحدت شهرستان مهاباد افتتاح شد.

رییس ادارە فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار هاژە گفت: نمایشگاه " سالهای ماندگار" حاصل تلاش و خلق اثر هنرمند عکاس "انور یوسفی" است کە در قالب ١٠٠ اثر با موضوع فرهنگی و اجتماعی بە نمایش گذاشتە شدە است.

قادر مرادی افزود: این نمایشگاه گنجینەای است از آداب و رسوم و سنن مردم کورد در مناطق روستایی و عشایری کە می‌تواند منبع خوبی برای محققان و پژوهشگران این حوزە باشد 

انور یوسفی هدف از برگزاری این نمایشگاه را انتقال و نمایش نوع پوشش، آداب و رسوم مردم کورد در مناطق کوچ‌نشین و روستایی بە نسل جدید عنوان کرد. وی بە خبرنگار هاژە گفت: این عکس‌ها در بازە زمانی سالهای ٥٦-٥١ شمسی در مناطق روستایی شهرهای مهاباد، سردشت و پیرانشهر گرفتە شدە و سعی بر آن است کە نسل جدید با نوع پوشش، آداب و رسوم نسل‌های قبل از خود آشنا شود.

انور یوسفی متولد سال ١٣٢٧ در شهرستان مهاباد است.

لازم بە ذکر است این نمایشگاه از  ١٢ لغایت ٢٢ دی‌ماه در دو شیفت صبح و عصر در نگارخانە تالار وحدت مهاباد دایر است و حضور برای عموم مردم آزاد است

عکس: حسین خالندی 


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد