تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۷ دي ساعت ۱۸:۱۲ بازدید: 1299      نظرات: 2      کد مطلب: 4940
با حضور وزیر تعاون، کار و رفاە اجتماعی

بیمارستان 96 تختخوابی تامین اجتماعی مهاباد کلنگ زنی شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه روز پنج شنبه ۷ دی ماه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاە اجتماعی، مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی مراسم کلنگ زنی بیمارستان ۹٦ تختخوابی تامین اجتماعی در منطقه کوی فجر برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مهندس محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پتانسیل های فراوان مهاباد در منطقه، خواهان توجه و رسیدگی بیشتر مسئولان در جهت رفع بیکاری و ارتقای وضعیت اشتغال در این منطقه شد.

وی افزود: استان آذربایجان غربی و مهاباد از لحاظ شاخص های توسعه، خصوصا شاخص بهداشتی وضعیت مطلوبی ندارد و تنها بیمارستان موجود در سطح شهرستان نیز بیش از ۴ دهه از عمر آن می گذرد و با توجه به افزایش جمعیت طی دهه های اخیر و توسعه حوزه نفوذ مهاباد، جوابگوی بیماران و ساکنان منطقه نیست که امیدواریم با بهره برداری از این بیمارستان برخی از مشکلات بهداشتی و سلامت منطقه کاسته شود.

دکتر شجاعی فرماندار مهاباد نیز اظهار کرد: مهاباد یکی از قطب های اصلی گردشگری در استان آذربایجان غربی است و امید است شاهد برنامه های بیشتر دولت تدبیر و امید در جهت افزایش اشتغال در این منطقه باشیم.

وی ضمن اشاره به کلنگ زنی بیمارستان تامین اجتماعی در مهاباد، اظهار امیدواری کرد که اقشار فقیر و کم درآمد جامعه بتوانند از برکات آن برخوردار شوند.

دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاە اجتماعی گفت: سفری که امروز به مناطق و شهرهای کوردنشین در دو استان کوردستان و آذربایجان غربی داشتم در راستای ساماندهی به کارهای تولیدی، کلنگ زنی مراکز بهداشت درمانی متعدد و مراکز فنی حرفه ای بوده است.

وی تصریح کرد: در مهاباد یک بیمارستان را کنگ زنی شدکه در چند مرحله انجام به بهره برداری خواهد رسید به نحوی که در مرحله نخست در 69 تخت و در مرحله دوم تا 96 تخت افزایش پیدا خواهد کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: صندوق کارآفرینی امید با اعطای وام های خرد به تعداد 18 نفر خودروی نیسان باری تحویل داده است.

وی اظهار کرد: سهم اشتغال فراگیر در آذربایجان غربی حدود 600 میلیارد تومان بودە است کە سهم اشتغال روستایی در آن حدود 460 میلیارد تومان از بودجه استان را تشکیل داده است.

دکتر ربیعی گفت: در این سفر به استان آذربایجان غربی حدود 12 هزار میلیارد تومان وام های ارزان قیمت برای اشتغال عشایر در نظر گرفته شد.

 
 عکس: حسین خالندیارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

2
0
پاسخ به این اظهارنظر

امیر ۱۳۹۶/۱۰/۸
سلام اززحمتتان تشکرمیکنم
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۶/۱۰/۷
خبرخیلی خوبیه البته اگه عمرماکفاف بده که افتتاحش روببینیم.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد