تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۲ دي ساعت ۱۷:۲۸ بازدید: 1094      نظرات: 4      کد مطلب: 4909

افزایش سرسام آور قیمت کالاهای اساسی و جیب های خالی مردم

واحد احمدتوزهطی چند روز گذشته افزایش سرسام آوری برخی اقلام خوراکی از قبیل مرغ، تخم مرغ و برنج و... مردم را شوکه و معضل جدیدی برای آنان در این شرایط سخت اقتصادی ایجاد کرده است.  
این گرانی در بازار در تناقض آشکار با شعارهای دولتمردان در ارتباط با تثبیت و عدم نوسان بازار است. افزایش یکباره چند هزار تومانی تخم مرغ، برنج های خارجی که بسیاری از مردم به دلیل بی بضاعتی و عدم توانایی مالی نمی توانند از برنج ایرانی استفاده نمایند، افزایش قیمت گوشت، برخی میوه ها و خشکبار و... تنها گوشه ای از این نوسانات و گرانی های اخیر است. 
حال این سوال مطرح می شود که در این رکود شدید اقتصادی و خیل عظیم بیکاری در سراسر کشور این افزایش قیمت کالاهای اساسی مصرفی، اقدامی معقول و از پیش اندیشیده شده است؟ 
در شرایطی که مردم برای پیدا کردن لقمه ای نان و سیر کردن شکم خود و خانواده شان با مشکل اساسی مواجهه هستند، این افزایش سرسام آور قیمت ها چه توجیهی می تواند داشته باشد؟
 این امر این شبهه در اذهان عمومی طرح می کند که دولتمردان نه تنها از مشکلات مردم آگاهی ندارند بلکه خود نیز مبری از این مشکلات و گرانی ها می باشند و گویا در جامعه ای، ورای جامعه کنونی زندگی می کنند و در مدینه فاضله آنان همه چیز بر وفق مراد است و کسی مشکلی ندارد و گرانی نیز تنها در خواب و خیال است!
در این میان سکوت مجلس نشینان به عنوان نمایندگان مردم و همراهی با این سیاست های دولت امری عجیب و غیر قابل قبول است. گویا این عزیزان فراموش کرده اند که نمایندگان مردم هستند و از طرف آنان انتخاب شده اند تا  در برابر سیاست ها و تصمیمات نادرست دولت واکنش نشان دهند.
 انگار آنان نیز ساکن آن مدینه فاضلی دولتمردان هستند که مبری از هر گونه مشکل و معضل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است. 
با وجود این شرایط و ادامه سیاست های نادرست دولت، در راستای افزایش قیمت برخی کالاها، انرژی و سوخت، عوارض خروج از کشور بر اساس آنچه در بودجه ۹۷ آمده باید انتظار داشت که قیمت همه اقلام و کالاها افزایش داشته باشد و سفره های مردم به تبع آن کوچکتر گردد.
در این شرایط نه تنها قشر محروم بلکه قشر متوسط جامعه نیز در روزها و ماە های آینده شرایط بحرانی را تجربه خواهند کرد و این وضعیت جامعه و کشور را به مرز بحران و هشدار خواهد کشاند.
 در این میان سکوت مجلس و همرای آن با دولت نیز در نوع خود بی نظیر است و هماهنگی این دو قوه در فشار آوردن به مردم خصوصا اقشار متوسط و فقیر تاریخی است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

مازیار احمدی ۱۳۹۶/۱۰/۵
منمواعتراض دارم
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

کامران قادری آذر ۱۳۹۶/۱۰/۳
با سلام من هم بابیانات و نظرات شما موافقم و به این وضعیت به وجود آمده اعتراض دارم
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۶/۱۰/۳
درست وعالی است
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ابراهیم ۱۳۹۶/۱۰/۳
باسلام به خدا من یک کار گرم امروز ۱۰ روز کار نکرده ام یک شانه تخم مرغ ۱۷۵۰۰ برنج هندی ۶۴۰۰۰تومان کرایه خانه فبض اب برق گاز ایا به نظر شما من کار گر که روزی سه تا بچه مدرسه متونم با این او زاع در بیارم بی کاریم از طرفی دیگر خدایا مگه تو رحمی بکنی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد