تاريخ: ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۵ خرداد ساعت ۱۷:۹ بازدید: 215      نظرات: 0      کد مطلب: 1138

اولین دیوار سبز در مهاباد برپا شد


بە گزارش پایگاە خبری ـ تحلیلی هاژه، روز سه شنبه 25 خرداد ماه، اولین دیوار سبز به مناسبت روز ملی گل و گیاه توسط انجمن سبزاندیشان مهاباد بر پا شد.


این دیوار سبز به صورت عمومی و در راستای بالابردن فرهنگ استفاده بهتر از فضاهای سطح شهر با تزئین گل و گیاه افتتاح گردید. در این راستا انجمن سبز اندیشان مهاباد  در جهت ادامه روند ایجاد دیوارهای سبز و همچنین استفاده بهتر از فضاهای سطح شهر به شهروندان توصیه هایی داشتند:
۱. از همشهریان عزیز تقاضا داریم در جهت حفظ و حراست از دیوار سبز ایجاد شده با ما همکاری داشته باشند.
۲. دانش آموزان عزیز نیز می توانند در مدارس با اقداماتی مشابه و به جای گلدان، از گل و گیاهان و... استفاده و به نحوی همکاران ما باشند.
۳. با توجه به وضعیت کنونی شهر، خانه ها و حذف عامل حیاط از مساکن، این دیوارهای سبز می تواند جایگزینی مناسب برای حیاط ها باشند و در بهبود فضای بصری شهر نقش مهمی ایفا کنند.
٤. ایجاد و درست کردن چنین دیوارهای بسیار ساده و  هزینه زیادی در برندارد، حتی می توان از باقی مانده های مواد پلاستیکی و... استفاده کرد.
٥. امیدواریم این دیوار سبز، اولین و آخرین دیوار سبز در سطح مهاباد نباشد و همه عزیزان ادامه دهنده این راه و اقدام باشند.
در آخر انجمن سبز اندیشان جوان از همه کسانی که در برپایی این امر کمک حالشان بوده و با آنان همکاری داشته اند(واحد امانی، واحد فضای سبز شهرداری و...) تشکر کرد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد