تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۹ آذر ساعت ۲۲:۲۶ بازدید: 1018      نظرات: 1      کد مطلب: 4899

برگزاری مولودی خوانی در روستای قزلقوپی مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مراسم مولودی خوانی در روستای قزلقوپی با حضور فرماندار، بخشدار مرکزی و اهالی روستا و جمعی از مسئولان شهرستان شب گذشته در روستای قزلقوپی مهاباد برگزار شد.

در این آئین که به مناسبت ماه ربیع الاول در مسجد محمد رسول الله (ص) تدارک یافته بود، ضمن مولودی خوانی، دکتر شهباز محسنی(عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان و مدرس دانشگاه آزاد مهاباد هم به سخنرانی پرداختند.

وی بااشاراتی از مضامین کلمه اسلام و نام گذاری مسلمان؛ همگان را به تعمیق فکری در خصوص تفرق بین مسلمان واقعی و مسلمان اسمی دعوت نمود و با تشریحی از زندگی تماما اخلاقی پیامبر بزرگ اسلام(ص) و چگونگی الگوگیری از این مکتب، راه چاره جهت پیشرفت و شکوفایی جامعه متمدن اسلامی را وحدت و همگرایی و رعایت اخلاق انسانی و احترام به همدیگر توصیف نمود.

دکتر محسنی، با اظهار تأسف از بی اطلاعی عده ای از چگونگی زندگی واقعی در دنیای غرب، تنها آن چه را موجبات شیفتگی ما مسلمانان از دور به غرب شده است را همین زندگی ظاهری و زرق و برق دنیوی دانست؛ در حالی که ظرفیت بالای تمدن اسلامی، آرمان خواهی  و رسیدن به کمالات را تنها رمز موفقیت خود می داند.

وی بااشاره به سفرهای متعدد بین المللی خود، رسوخ اوج رذیلت های اخلاقی و آداب بسیار زشت انسانی از جمله هم جنس گرایی و بردگی جنسی و....  در غرب را در میان این پیشرفت علمی را مایه تعجب و سوال دانستند.

ارجمندی مسئول دفتر نظارت کانون های مساجد شهرستان مهاباد نیز در گفتگو هاژه،هدف از برگزاری این مراسم رو الگو برداری از زندگی پیامبر(ص) جهت ایجاد همگرایی،همبستگی و همدلی بیشتر مردم این روستا دانستند.

این مراسم با مشارکت دفترنمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت،بخشداری مرکزی،سپاه پاسداران و دفتر کانون های مساجد شهرستان مهاباد؛برگزار گردید.
برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

بژی.. ۱۳۹۶/۹/۲۹

نظر خود را براي ما ارسال كنيد