تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۹ آذر ساعت ۱۹:۲۱ بازدید: 707      نظرات: 1      کد مطلب: 4898

افتتاح مرکز رشد پارک علم و فناوری استان در دانشگاه پیام نور مهاباد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، روز چهارشنبه 29 آذر 96 ششمین رویداد شتاب آذربایجان غربی (روشا) با محوریت فناوری های نرم، هنر و صنایع فرهنگی با حضور جمع کثیری از ایده پردازان و شرکت کنندگان در دانشگاه پیام نور مرکز مهاباد برگزار گردید.
رییس دانشگاه پیام نور مهاباد در گفتگو با هاژه، هدف از برگزاری این رویداد نوآورانه را ایجاد انگیزه در میان دانشجویان و صاحبان ایده برای ارائه شجاعانه ایده ها و نظرات نوآورانه خود و تبادل آن با سایر ایده پردازان جهت تشریک مساعی و به ثمر رساندن ایده ها اعلام کرد.
دکتر معروف خلیلی با بیان اینکه کشور ما رتبه 16 تولید علم را در دنیا داراست اظهار کرد: دانشجویان و فرهیختگان ما باید تمام سعی و تلاش خود را بنمایند تا ایده های آن ها در حد یک ایده صرف باقی نماند و آن را به ثروت در راستای توسعه اقتصادی کشور تبدیل نمایند.
وی ضمن تأکید بر تقویت حس خودباوری در میان جوانان با استعداد افزود: راه اندازی مرکز رشد پارک علم و فناوری استان آذربایجان غربی در مرکز مهاباد فرصتی ایده آل است که علاقمندان می توانند با طرح ایده های سازنده خود درحوزه های مختلف علم و فناوری از حمایت های این مرکز برخوردار شوند. 
در ادامه رئیس پارک علم و فناوری استان نیز با بیان اینکه هدف از برگزاری چنین رویدادهایی در سطح استان توسعه کارآفرینی و کسب و کارهای خلاق و نوپا مبتنی بر ایده های سازنده است اظهار کرد: بر اساس آمارهای جهانی حداقل ایده لازم برای تبدیل به یک پدیده مؤثر و کاربردی 300 ایده می باشد.
حیدری در ادامه به تشریح اقتصاد مقاومتی به عنوان یک الگوی اقتصادی سنجیده و دانش بنیان پرداختند و تأکید نمودند: برگزاری چنین رویدادهایی، آموزش شیوه های ایده پردازی از مرحله آغازین تا مرحله تبدیل به محصول و ایجاد بسترهای لازم جهت بیدار نمودن ایده های خفته می تواند گامی بلند در راستای تحقق ایده پایدار اقتصاد مقاو.متی باشد.
برگزاری کارگاه های آموزشی رایگان ایده پردازی و راهکارهای آن، اعتبارسنجی بازار، نحوه ارائه مؤثر به سرمایه گذار و اصول کار تیمی از جمله کارگاه هایی بودند که در نوبت صبح این رویداد برگزار شد و در نوبت بعد از ظهر هم  مراسم ایده پردازی برپا شد بدین گونه که به ایده پردازان در یک بازه زمانی ۳ دقیقه ای فرصتی داده شد تا با بیان ایده خود آن را ازلحاظ عامه پسند بودن برای حضار و قانع کننده بودن برای داوران فنی و فعالان اقتصادی جهت راه اندازی یک کسب وکار بسنجند و در کنار دوستان خود با ایده های نو دیگران آشنا و شبکه ای از دوستان و متخصصین برای ارتباطات آتی خود ایجاد کنند. 
در پایان نیز تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه پیام نور مرکز مهاباد به عنوان یکی از مراکز رشد استان و پارک علم و فناوری استان به امضاء رسید.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمود شمس برهان ۱۳۹۶/۹/۲۹
لطفا به این مورد اشاره شود این دومین مرکز رشد واحدهای فناور بعد از دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد (افتتاح در مهرماه) است و افراد با انتخاب خود می توانند به یکی از این مراکز رشد مراجعه کنند
با سپاس

نظر خود را براي ما ارسال كنيد