تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۸ آذر ساعت ۱۲:۱۱ بازدید: 1221      نظرات: 0      کد مطلب: 4890

غربالگری بیماری HIV برای 970 نفر از شهروندان مهاباد


به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی هاژه، روز سه شنبه 28 آذرماه، رئیس مرکز بهداشت شهرستان مهاباد از غربالگری نزدیک به 1 هزار نفر در رابطه با بیماری ایدز خبر داد.

دکتر علیزاده آذر با ارائه گزارشی از هفته مبارزه با بیماری HIVاظهار کرد: در این هفته با راه اندازی اتوبوس ایدز در شهرستان مهاباد 970 نفر مورد غربالگری قرار گرفته اند.

وی افزود: امسال برای 620 نفر تست HIV انجام شده و 1 نفر شناسایی شده است

علیزاده آذر در پایان با اشاره به انتقال بیماری های ایدز و سایر بیماری های خطرناک ار طریق سرنگ آلوده اظهار کرد: هم اکنون نظارت بر درمان 300 نفر از معتادان شهر بصورت مستمر صورت می گیرد.
 
رئیس پلیس مواد مخدر شهرستان مهاباد نیز از دستگیری 45 معتاد در سطح شهر 20 روز گذشته خبر داد.

سرهنگ محمد علی رودی افزود: در 20 روزی که عهده داری سمت رئیس پلیس مواد مخدر شهرستان را برعهده داشته 45 معتاد در سطح شهر جمع آوری و به کمپ های ترک اعتیا معرفی شده اند.

ایرج شجاعی فرماندار شهرستان مهاباد نیز با تاکید بر ضرورت جمع آوری معتادان متجاهر در شهر اظهار کرد: پاک شدن چهره شهر از معتادان متجاهر یکی از اولویت هاست که باید بصورت جدی پیگیری شود.

وی در رابطه با ایجاد فرهنگ پیشگیری از شیوع مواد مخدر در بین اقشار و جامعه از رسانه ها خواست با جدیت بیشتری بر روی این مسائل تمرکز کنند و با آگاهی بخشیدن به افراد از این بلای جدی دور کنند.

فرماندار مهاباد با ابراز خرسندی از کاهش میزان خودکشی ها در شهرستان مهاباد نسبت به سال گذشته اظهار کرد: کاهش صورت گرفته  هرچند امیدوار کننده است اما کافی نیست و در این راستا فعالیت بیشتر اورژانس های اجتماعی امری ضروری و لازم است.

مهران یوسفی رییس اداره بهزیستی شهرستان مهاباد در ادامه جلسه اظهار کرد: با تعهد مدیریت کمپ ساریژ مهاباد مبنی بر استاندارد سازی و مهلت 20 روزه برای رفع مشکلات، 80 درصد از موارد تذکر داده شده رفع شده و بصورت مشروط اجازه فعالیت برای این مرکز صادر شده است و مقرر گردید 20 درصد موارد باقی مانده نیز در روزهای آینده رفع گردد.

وی از نیروی انتظامی شهرستان درخواست کرد جمع آوری معتادان با هماهنگی و حکم قضایی صورت گیرد تا با تخصیص یارانه هزینه های کمپ ترک اعتیاد از سوی دولت نتیجه ای مفیدتر حاصل شود.

در پایان جلسه از فعالین در عرصه مبارزه با مواد مخدر  شهرستان مهاباد تقدیر به عمل آمد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد