تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۲۵ آذر ساعت ۲۱:۰ بازدید: 770      نظرات: 0      کد مطلب: 4886

افزایش آمار نزاع و درگیری،کاهش خودکشی ها در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، روز شنبه 25 آذرماه فرمانده نیروی انتظامی مهاباد در جلسه شورای اداری شهرستان از کاهش خودکشی و افزایش 117 درصدی کشف مواد مخدر در شهرستان خبر داد.

سرهنگ رضا ظهیریان با ارائه عملکرد هشت ماهه گذشته، اظهار کرد: در هشت ماهه امسال 18 درصد خودکشی و 20 درصد قتل نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

وی افزود: نزاع و درگیری در این مدت نسبت به پارسال 10 درصد افزایش یافته است.

وی همچنین در خصوص آمار کشفیات موا مخدر و دستگیری قاچاقچیان مواد، از افزایش 117 درصدی کشف مواد و دستگیری توزیع کنندگان مواد مخدر خبر در مقایسه با 8 ماهه اول سال گذشته خبر داد.


ظهیریان با اشاره به سرقت های صورت گرفته در زرگری ها و بانکها در شهرهای اطراف در ماههای گذشته خواستار تنظیم ساعات فعالیت زرگری ها و توجه بیشتر بانکها به مقررات امنیتی و بکارگیری نگهبان های مسلح در بانک ها شد.

رحمان مؤمن پور رییس سازمان هلال احمر مهاباد نیز با ارائه عملکرد این سازمان در روزهای بعد از وقوع زلزله کرمانشاه اظهار کرد: 276 تن اقلام امدادی با 64 دستگاه با همکاری سازمانهای مردم نهاد و نیروهای مردمی به مناطق حادثه دیده ارسال شده است.

وی افزود: 800 چادر و 15 کانکس نیز از سوی این سازمان به کرمانشاه ارسال شده و فردا نیز یک محموله دیگر به مناطق زلزله زده ارسال می شود و در روزهای آینده نیز متناسب با درخواستها و نیازمندی ها محموله های دیگری ارسال می شود.

رئیس پایگاه انتقال خون مهاباد نیز که در این جلسه حضور داشت گفت: مهاباد اولین شهرستان کشور است که مجوز صادرات پلاسما را اخذ و با درخواست جعبه فرآورده های خونی برای ارسال آنها به اتحادیه اروپا، اسفند ماه ناظران اتریشی برای تائید نهایی از تجهیزات پایگاه انتقال خون مهاباد دیدن خواهند کرد.

وی با اشاره به تجهز شدن این مرکز به امکانات پیشرفته و مدرن و تشکر از حس مسئولیت شهروندان مهابادی در امر اهدای خون به ویژه در زمان زلزله کرمانشاه اظهار کرد: 170 نفر در همان روز اول پس از وقوع زلزله در مهاباد خون اهدا کردند که در روزهای دیگر نیز در 2 محموله خون به استان کرمانشاه ارسال شد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد