تاريخ: ۱۳۹۶ جمعه ۲۴ آذر ساعت ۲۰:۱ بازدید: 1677      نظرات: 3      کد مطلب: 4884

انتقاد امام جمعه مهاباد از بستن مرزهای رسمی کشور و عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی


 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، ماموستا ملاقادر سهرابی در خطبه های نماز جمعه در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفت: جای تاسف است که 57 دولت اسلامی با پرچم مستقل هنوز نتوانسته اند جوابی قاطع و کوبنده به جسارت آمریکا و اسرائیل به قبله اول مسلمانان بدهند. 

خطیب نماز جمعه مهاباد افزود: انتظار می رود کشورهای مسلمانی نظیر عربستان سعودی، قطر و ترکیه روابط خود را با اسرائیل قطع و از مردم مظلوم و مسلمان فلسطین حمایت کنند.

 

ماموستا سهرابی در بخش دیگری از سخنان خود نامگذاری امسال را به «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» نشان از وجود ضعف‌هایی در کشور به خصوص در حوزه اقتصادی دانست و گفت: انتظار می رود مسئولان از تمامی ابزارها برای ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت تولید و همچنین معیشت مردم استفاده کنند.

وی اضافه کرد: در اقلیم کوردستان رفراندم برگزار شده، چرا باید ملت ما تاوان آن را پرداخت کنند و 50 هزار نفر در استان آذربایجان غربی بیکار شود و سیب کشاورزان بر زمین برماند، این جای تاسف بسیار است.

خطیب نماز جمعه مهاباد اضافه کرد: بستن مرزهای رسمی ما در حالی است که ترکیه با تمام قساوت یک روز هم مرزهایش را نبسته و پنج برابر ظرفیت ابراهیم خلیل به تجارتش اضافه نموده و سالی 20 میلیارد دلار از تجارت با اقلیم کوردستان منفعت می برد.

ماموستا سهرابی در بخش دیگری از سخنان خود از دانشگاه آزاد اسلامی مهاباد انتقاد نمود و گفت:  تعداد دانشجویان این دانشگاه از 12 هزار نفر به 5 هزار نفر کاهش پیدا کرده و کیفیت آموزشی به طور کلی در این دانشگاه پایین آمده است و ترویج شیطان پرستی نه تنها در دانشگاه بلکه در خارج از آن نیز روز به روز در حال افزایش است و مسئولان و مردم بایستی نسبت به چنین مواردی حساس باشند چرا که ما اخیرا از این مسئله در شهرمان ضربه خورده ایم.

وی خاطر نشان کرد: 22 هکتار زمین دانشگاه آزاد که کاربرد آن جهت مزرعه تحقیقاتی است، به زیر چقندر قند رفته و منفعت آن نیز معلوم نیست به جیب چه کسانی می رود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۶/۹/۲۴
به نظر من حرفهاش کاملا بجا بود
0
1
پاسخ به این اظهارنظر

Hazhar ۱۳۹۶/۹/۲۴
ترویج شیطان پرستی چی لخورا!
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۶/۹/۲۴
چه عجب حاج ماموستا صدات درآمد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد