تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۳ آذر ساعت ۱۳:۱۶ بازدید: 1110      نظرات: 0      کد مطلب: 4871

ستاد بحران مهاباد تشکیل جلسه داد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز پنج شنبه 23 آذرماه 96 جلسه ستاد بحران شهرستان مهاباد به ریاست دکتر ایرج شجاعی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد در سالن اجلاس فرمانداری و با حضور اعضای ستاد و اصحاب رسانه برگزار گردید.

در این جلسه هر کدام از نهادها و اداره های عضو به بیان عملکرد خود جهت مقابله با بحران های احتمالی پرداختند و همچنین جهت عملکرد بهتر و سرعت عمل بیشتر در خدمات رسانی پیشنهاداتی مطرح نموده و از مشکلات پیش رو گفتند.

رییس راهداری مهاباد در این جلسه اظهار کرد: راهدارخانه های کله کاوی، کیته، قره بلاغ و مرکزی دایر و با تمام امکانات موجود آماده خدمت رسانی هستند.

عبداله پور گفت: چند دستگاه خودرو، 750 تن نمک و شن و 8 هزار تن ماسه جهت استفاده در راهدارخانه ها موجود است، راهدارخانه کله کاوی به بیسم مجهز شده است.

وی عدم هماهنگی از قبل را با صاحبان تجهیزات بخش خصوصی، نبود پلیس راه در محورهای مواصلاتی مهاباد و عدم بودجه مناسب برای راهداری را از مشکلات جدی راهداری مهاباد عنوان نمود.

در ادامه یگانه رییس شرکت پخش فرآورده های نفتی مهاباد گفت: با شروع فصل سرما حدود 500 هزار لیتر سوخت مدارس روستایی، 550 هزار لیتر سوخت مساجد  و هزار لیتر بهداشت های روستایی تحول داده شده و آماده تحویل سوخت ذخیره سایر مکانها در صورت درخواست هستیم.

دکتر علیزاده آذر، شهرداری و بخش خدمات را برای مقابله با هرگونه بحران بخصوص بارش برف آماده خواند و اظهار کرد: جهت خدمات رسانی بهتر 5 دستگاه جدید استیجاری جهت برف روبی اضافه نموده ایم، در خصوص شن و ماسه و نمک پاشی نیز سهمیه امسال را دو برابر سالهای گذشته در نظر گرفته ایم.

شهردار مهاباد همچنین از فعالیت سامانه 137 شهرداری خبر داد و گفت: این سامانه به عنوان پل ارتباط بين مردم و شهرداری و با هدف دريافت پيام شهروندان در خصوص مسائل شهری به صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی خواهد بود.

کوردستانی مسئول دفتر فنی فرمانداری مهاباد برف روبی مسیر کوه سلطان را ضروری دانست و گفت: برق حدود 70 روستای بخش آختاچی به آن وابسته است، طی سالهای گذشته اداره مخابرات نسبت به برف روبی این مسیر اقدام می نمود ولی امسال ظاهرا قرارداد اجاره ای جهت برف روبی لغو شده و لذا خواهشمندیم جهت جلوگیری از هرگونه مشکل احتمالی اداره مخابرات با هماهنگی اداره کل و فرمانداری همچنان همکار و همیار باقی بمانند.

پاکزاد بخشدار مرکزی مهاباد ضمن اشاره به کمک های مالی روستاییان بخش مرکزی گفت: 6 دستگاه خودروی سنگین، 50 دستگاه وانت سایپا جنس و 200 میلیون ریال کمک نقدی از این بخش تحویل مناطق زلزله زده داده شده است. وی همچنین از راهداری خواست نسبت به برف روبی جاده های روستایی با بخشداری همکاری لازم را به عمل آورد.

بیژن فر بخشدار خلیفان نیز قطعی مکرر برق و مخابرات را در برخی از روستاهای بخش خلیفان از مشکلات اساسی عنوان کرد.

فرماندار مهاباد ضمن اشاره به همت تاریخی مردم مهاباد در یاری رسانی به مردم مناطق زلزله زده کرمانشاه، نظم و سازماندهی نیروهای مردمی و مسئولین را بارز و مهم توصیف نمود و گفت: برنامه های آموزشی برای اعضای ستاد بحران تدارک دیده شده و امیدوارم با همدلی و همکاری همه نهادهای مسئول و مردم شریف شهرستان هر گونه بحران احتمالی را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

 


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد