تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۲ آذر ساعت ۹:۹ بازدید: 778      نظرات: 1      کد مطلب: 4866
جلسه علنی شورای شهر مهاباد

از درآمدها، تا ساماندهی نیروهای مازاد و انتقاد از واحد حقوقی


به گزارش پایگاه خبری هاژه، عصر روز سه شنبه 21 آذرماه 96 جلسه علنی شورای اسلامی شهر مهاباد با حضور اعضای این شورا، شهردار، برخی از معاونین شهرداری و اصحاب رسانه و خبرنگاران در سالن جلسات شورای شهر مهاباد برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه رییس شورای شهر مهاباد گزارشی از میزان درآمد شهرداری از ابتدای شروع بکار دور جدید شورا تا کنون ارایه داد، بدین صورت که رقمی حدود هفت میلیارد و دویست و شصت میلیون تومان بوده است که از این رقم حدود دومیلیارد و دویست میلیون به صورت پایاپای و پنج میلیارد تومان نیز درآمد نقدی بوده است. از پنج میلیارد درآمد نقدی شهرداری حدود دو میلیارد و ششصد و شصت میلیون تومان بابت حقوق عقب افتاده پرسنل پرداخت شده است.

حامد حیدری اضافه کرد: دراین مدت حدود ۶۶ بند مصوبه در شورای شهر مهاباد وجود داشته است، هفتاد و سه جلسه برگزار شده است که در این جلسات به بررسی نامه های رسیده، موضوع مجتمع تجاری شهرداری، پسماند، فضای سبز شهری و... پرداخته شده است.

رییس شورای شهر مهاباد در بخش دیگری از گزارش خود به برگزاری جلسات با مدیریت کل سازمان همیاری جهت حل مسئله فروش یک واحد مهمانسرای شهرداری مهاباد درتهران توسط سازمان همیاری استان بدون پرداخت هزینه به این شهرداری اشاره کرد که هنوز به نتیجه کافی نرسیده است.

اقدام جهت تجمیع بخش هایی از شهرداری، همچون روابط عمومی، عمران و شهرسازی بخش دیگری از فعالیت های شهرداری از آغاز فعالیت دور جدید بود که در گزارش ارایه شده به آن اشاره شد و هدف از تجمیع صرفه جویی در مصرف انرژی و کنترل کامل بر نیروهای مورد نظر عنوان شد.

پس از ارایه گزارش رییس شورای شهر،  پیشنهاد ادغام نیروهای واحد ترافیک با واحد امانی را به شهرداری داد تا نیروی مازاد موجود در واحد ترافیک نیز به کار گرفته شوند.

در ادامه جلسه سخنگوی شورای شهر مهاباد با اشاره به حوادث اخیر و زلزله ای که در کرمانشاه رخ داد به لزوم انجام تمهیدات لازم همچون مکان یابی برای اسکان موقت هنگام وقوع حوادث غیرمترقبه و آماده سازی این مکان ها طبق بخشنامه هایی که دریافت شده است را به شهرداری گوشزد کرد.

ابراهیم کریمی در ادامه با اشاره به نیروهای مازاد موجود در شهرداری و نحوه ساماندهی و به کار گیری‌ آنها اظهار داشت: شهرداری مهاباد بهتر است به جای واگذاری بخش عوارض میدان میوه و تره بار، جایگاههای سوخت، پارکبانی و... به بخش خصوصی از خود نیروهای شهرداری در این بخش ها استفاده کند که می تواند درآمد زایی بیشتری نیز داشته باشد.

همچنین هزینه ی بالایی کە بابت ماشین آلات اجاره ای توسط‌ شهرداری پرداخت می شود مورد انتقاد کریمی قرار گرفته و وی خواستار آن شد روش های کم هزینه تر جهت تامین ماشین آلات همچون استفاده از امکانات پیمانکاران  توسط شهرداری صورت گیرد.

کاوه خضری اقدم عضو شورای شهر مهاباد نیز در این جلسه در بخشی از سخنان خود به انتقاد از نحوه برخورد تعدادی از پرسنل شهرداری مهاباد با مردم و ارباب رجوع پرداخت و خواستار حفظ شان و احترام هنگام مواجهه با مردم خصوصا از طرف بازرسین تاکسیرانی شد.

خضری اقدم با انتقاد شدید از اداره گاز شهرستان مهاباد به دلیل قطع گاز مشترکان بدهکار در این فصل سرما و با توجه به وضعیت بد معیشت بخش زیادی از مردم  خواستار انعطاف و چاره جویی در این زمینه شد.

عملکرد ضعیف در زمینه آزمون تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری و شائبه های زیادی که در این زمینه وجود دارد بخش دیگری از نقدهای خضری اقدم از شهرداری بود.

کامران علیزادە آذر شهردار مهاباد در ادامه ی جلسه به نقدها و سوالات اعضای شورا پاسخ داد که توضیح وی در مورد ضعف تیم حقوقی شهرداری در برخورد با پرونده ها با واکنش احمد زاده عضو شورا مواجهه شد. احمدزاده خواستار تحقیق دقیق و مستند و براساس اصول علمی از طرف شهرداری در این زمینه شد.

برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۶/۹/۲۲
بابا بجای اینکارا بگید حقوق 6ماه نداده ی پرسنل وکارمندهای شهردای روبدن ازه همه چیزبهتره باچه رویی نشستن زندگی میکنن

نظر خود را براي ما ارسال كنيد