تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۱ آذر ساعت ۱۶:۵۴ بازدید: 708      نظرات: 0      کد مطلب: 4864

برگزاری سومین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان مهابادبه گزارش پایگاه خبری هاژە، روز سه شنبه مورخه 21 آذر 1396  سومین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد و جمعی از مسئولان و تولید کنندگان در شرکت شهد شهرستان مهاباد برگزار گردید.

فرماندار مهاباد در این جلسه گفت: رشد شهرستان مهاباد در مورد مالیات ۲ درصد بوده و رابطه بین مالیاتی و مودی را باید بهبود بخشیم و در این رکود اقتصادی کنونی، انعطاف پذیری بهترین راه کار است و باید جانب مردم را در نظر گرفت، همچنین باید از مشاورین مالیاتی استفاده کنیم و در این خصوص آموزش لازم را ارائه دهیم.

ایرج شجاعی بیان داشت که وضعیت تولید کنندگان و تولید مشخص است و باید راه کار عملی داشته باشیم، خانه صنعت و معدن هم احیا شود و از طرف دیگر باید ذهنیت بانک‌ها را در مورد تولید کنندگان، تغییر دهیم و تعامل داشته باشند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد همچنین افزود: اشتغال حتی یک نفر هم برای ما ارزشمند است ، حفظ واحد های تولیدی در اولویت ما قرار دارد.

معاون امور صنایع، صنعت معدن و تجارت آذربایجان غربی با اشاره به مشکلات واحد های تولیدی شهرک صنعتی مهاباد گفت: عمده مشکلات این شرکت ها مربوط به مسائل مالیاتی، بیمه ای و تسهیلات بانکی است.

معصوم علی اکبری با بیان اینکه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای رونق تولیدات داخلی، ایجاد اشتغال و رفع موانع تولید شکل گرفته افزود: با هماهنگی دستگاه های اجرایی و بانک های عامل و جلسات حضوری با تولید کنندگان، در تلاش هستیم این موانع را رفع کنیم.

معاون مالیات بر ارزش افزوده اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی نیز در این جلسه اظهار کرد: اجرای عدالت مالیاتی و دور از سلیقه شدن میزان پرداخت مالیات واحد های تولید کننده باید عملی شود.

حسن کماسی افزود : در تلاش هستیم مشکلات مالیاتی واحد های تولیدی استان را از طریق اقسا طی کردن و بخشودگی جرایم مالیاتی کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه سهم شهرستان مهاباد 2 درصد از کل وصول مالیات و مطالبات استان است اظهار کرد: 51 میلیارد ریال به شهرداری مهاباد پرداخت شده است.

در ادامه جلسه مشکلات مربوط به نبود سرمایه در گردش، معاف مالیاتی مناطق محروم، وضعیت نگهبانی شهرک صنعتی مهاباد و جاده ورودی به این مکان بحث و تبادل نظر شد.

لازم بە ذکر است کە 139 واحد تولیدی در سطح شهرستان مهاباد دارای پروانه فعالیت هستند که 79 واحد آن فعال و 60 واحد تولیدی بدلیل مشکلات مالی تعطیل شده اند.

 عکس: یونس جلفایی آذر
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد