تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۱ آذر ساعت ۱۲:۴۵ بازدید: 1124      نظرات: 1      کد مطلب: 4863

حذف کنکور در دستور کار قرار می گیرد


وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: حذف کنکور در دستور کار است‌ و معیار ورود به دانشگاه باید مشخص شود.

به گزارش پایگاه خبری هاژە، منصور غلامی در حاشیه مراسم تجلیل از دانش آموزان پژوهشگر درباره ی حذف کنکور اظهار کرد: برنامه حذف کنکور در دستور کار است.

وی افزود: در انتخاب رشته برای ورود به دانشگاه موضوع سوابق تحصیلی در نظر گرفته می شود در رشته‌های پرطرفدار دانشگاه قطعاً سهمی که از آزمون صورت می‌گیرد، تأثیرگذار است.

وزیر علوم افزود: برنامه ای وجود دارد که در آینده این کنکور تبدیل به روش جدیدی از گزینش دانشجو و انتخاب برای رشته باشد، باید این برنامه از آموزش و پرورش شروع شود،  برای نمونه مشخص کنیم که از ۵ سال آینده، دیگر مدل آزمون سراسری نخواهیم داشت.

وی تاکید کرد: باید آموزش و پرورش برنامه لازم برای آماده‌سازی دانش‌آموزان برای ارزیابی سوابق تحصیلی آنها به اجرا در آورد.

غلامی گفت: به نظرم هرچه زودتر باید به دانش‌آموزان بگوییم که براساس چه معیاری در آینده‌ مشخص قرار است انتخاب رشته کرده و وارد دانشگاه شوند. باید آنان خودشان را برای ورود به دانشگاه آماده کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در واکنش به نقش شرکت تعاونی سازمان سنجش آموزش کشور در عدم حذف کنکور سراسری گفت: نه، اینطور نیست.

وی ادامه داد: سازمان سنجش مجری قانون است و در حال حاضر مجموعه برنامه‌های تنظیم‌شده را اجرا می‌کند، ضمن اینکه ۸۵ درصد امتیاز را از سوابق آموزشی دانش‌آموزان استخراج می‌کنند. مباحثی در خصوص گردش‌های مالی در حوزه کنکور سراسری مطرح شده است که این مربوط به سازمان سنجش آموزش کشور نبوده و مربوط به بیرون از سازمان است.

مهر

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

خاتمی ۱۳۹۶/۹/۲۱
کاشکی خیلی زوتر ازاینا کنکور حذف میشد،به خدا قسم بچه هام مریض شدن از شدت استرس کنکور ،یکی از پسرام دندانپزشکی میخونه ولی از شدت استرس بیماری ام اس گرفت،یکی دیگه از پسرام از شدت استرس خواب وزندگی نداره کنکور 97ازمون داره،حیف نیست از جوونای مردم این وضعیت رو دارن ولی پولدارا میرن کشورهای دیگه بدون استرس پزشکی میخونن به خدا انصاف نیست

نظر خود را براي ما ارسال كنيد