تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۱ آذر ساعت ۱۲:۸ بازدید: 903      نظرات: 0      کد مطلب: 4862

انعکاس لحظات تلخ و شیرین زلزله زدگان کرمانشاه در نمایشگاه عکاسان ارومیه


 عکاسان ارومیه ای در نمایشگاهی با عنوان 'و زندگی ادامه دارد' لحظات تلخ و شیرین مردم زلزله زده کرمانشاه را در گالری میلان ارومیه به نمایش گذاشتند.

یکی از عکاسان این نمایشگاه با اشاره به اینکه 20 اثر وی در این نمایشگاه عرضه شده است، گفت: این عکس ها ابعاد مختلف زندگی مردم زلزله زده کرمانشاه را به تصویر کشیده است.

طاها اصغرخانی با بیان اینکه عکاسان این نمایشگاه از دید مردم زلزله زده به این اتفاق تلخ پرداخته اند، افزود: آثار این نمایشگاه بازتاب احساس اهالی آن منطقه در آن لحظات نفس گیر بوده و حس های مختلف اقشار مختلف مردم در مواجهه با از دست دادن دارایی های معنوی و مادی آنان را به نمایش گذاشته است.

وی اضافه کرد: برگزاری این نمایشگاه موید این واقعیت است که حتی در لحظه های بحرانی می توان به زندگی امیدوار بود زیرا جریان زندگی همواره ادامه دارد.

یکی دیگر از عکاسان شرکت کننده در این نمایشگاه که 25 اثر خود را در معرض دید عموم قرار داده است، بیان کرد: همه آثار این نمایشگاه در ابعاد 50 در 70 و به صورت رنگی ارائه شده است.

حمید اکبری افزود: مردم آسیب دیده در این زلزله چون 'آواره های امیدوار' در تلاش برای یافتن پناهگاه و از سرگرفتن زندگی خود بودند.

وی اضافه کرد: ثبت و بازتاب لحظات غم انگیز آمیخته با امید در آن لحظه های سخت می تواند درسی برای همه ما در مواجهه با رخدادهای مهم زندگی باشد.

 زمین لرزه شدیدی ساعت 21:48 شامگاه یکشنبه 21 آبان 96 با قدرت 7.3 درجه در مقیاس درونی زمین (ریشتر) در ژرفای 9.33 کیلومتری زمین استان های کرمانشاه، ایلام و کوردستان و بخش های گسترده ای از غرب و شمال غرب کشور را لرزاند.

این زمین لرزه که کانون آن جنوب حلبچه عراق و نزدیک مرزهای ایران با عراق در امتداد استان کرمانشاه گزارش شد، زیان ها و آسیب های زیادی در استان های کرمانشاه و ایلام به بار آورد و تاکنون بیش از 400 پس لرزه داشت.

نمایشگاه عکس 'و زندگی ادامه دارد' از 17 تا 26 آذر در نگارخانه میلان به نشانی خیابان مولوی، خیابان امین، خیابان ارمغان و خیابان ارغوان ارومیه دایر است و علاقه مندان می توانند از ساعت 16 تا 21 از آن بازدید کنند
منبع: ایرنا

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد