تاريخ: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۰ آذر ساعت ۹:۲۷ بازدید: 1771      نظرات: 0      کد مطلب: 4856

جشنواره تئاتر کوردی سقز، با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، پس از چهار روز و اجرای 12 نمایش از سوی گروه های مختلف پرونده چهاردهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز با معرفی برترین ها بسته شد.

در آیین اختتامیه که در تالار باغ ونوس سقز برگزار گردید بر اساس رای هیات داوران (قطب الدین صادقی، کورش سلیمانی و علی ظفر قهرمانی نژاد) در بخش طراحی بروشور، تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به باقر سروش برای نمایش "ئه وانگه ل" از بیجار اهدا گردید.

هیات داوران همچنین در بخش موسیقی، تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی را به کامبیز اسدی برای نمایش “پانکیه‌کان” از سنندج، در بخش طراحی صحنه، تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به حسن ترقی برای نمایش ” پانکیه‌کان” از سنندج، در بخش طراح لباس تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نخست را به سونیا صادقی برای نمایش ”زه‌ماوه‌نی خوێن” از سقز و در بخش طراحی نورهم هیات داوران جایزه خود را شامل تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به سامان ارمی برای نمایش ” سه‌رده‌می بێ تاوانی” از مهاباد اهدا کرد.

در بخش گریم هیات داوران چهاردهمين جشنواره تئاتر كوردی سقز جایزه خود شامل، تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به ماندانا بدوی برای نمایش “له پشت درگا” از بوکان، در بخش بازیگری زن، تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نخست خود را به شبنم یوسفی برای نمایش ” عیشا” از ارومیه، در بخش بازیگری مرد، تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نخست این جشنواره را به سعد قهرمانی برای نمایش ” له پشت درگا” از بوکان اهدا کرد.

در بخش نمایش نامه نویس هیات داوران جایزه خود شامل تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نخست را به صابر نیکبخت برای نمایش ”پانکیه‌کان” از سنندج و در بخش کارگردانی تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نخست را به حسن ترقی برای نمایش ”پانکیه‌کان” از سنندج اهدا کرد.

همچنین نمایش های «چنور» و «سروودی سه‌د هه‌زار ئۆفێلیای ئه‌ویندار» نوشته و کار قطب الدین صادقی در بخش جنبی این دوره از جشنواره به مناسبت آیین ویژه و نکوداشت استاد قطب الدین صادقی اجرا شد.

چهاردهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز ١۶ تا ١٩ آذر با اجرای ۱۲ نمایش در بخش مسابقه و ۲ نمایش در بخش جنبی در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اسلامی سقز آغاز و آیین اختتامیه این جشنواره نیز شامگاه یک شنبه در تالار ونوس سقز به کار خود پایان داد.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد