تاريخ: ۱۳۹۶ جمعه ۱۷ آذر ساعت ۱۸:۳۷ بازدید: 819      نظرات: 0      کد مطلب: 4842

نشست هم اندیشی انجمن ها و سازمان های مردم نهاد با نماینده مهاباد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز جمعه 17 آذر ماه 96 جلسه هم اندیشی و بررسی مشکلات موجود و ارائه راهکارهای لازم با حضور مدیران عامل و روسای هیئت مدیره موسسات، انجمن ها و سازمان های مردم نهاد مهاباد با نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی در سالن اجلاس روابط عمومی شورا و شهرداری مهاباد برگزار گردید.

در ابتدای جلسه یوسف شریفی نماینده سازمان های مردم نهاد مهاباد ضمن تشکر از تلاش و نقش پر رنگ سمن های شهرستان در جریان جمع آوری و کمک رسانی به مردم زلزله زده استان کرمانشاه، هماهنگی بیش از پیش آنان و همچنین تعامل روز افزون این نهادها را با مسئولین از ضروریات اجتناب ناپذیر وصف نمود.

در این جلسه حدودا 3 ساعته هر کدام از مسئولین و یا نمایندگان سازمان های مردم نهاد مهاباد به بیان مشکلات سمن های خود و همچنین شهرستان پرداختند و از نماینده مردم مهاباد خواستند ضمن چاره‌ جویی همچنان همراه و همگام آنان باشند.

مشکلات در تمدید پروانه فعالیت سمن ها و بروکراسی اداری، نیاز به تشکیل خانه انجمن ها، عدم برخورداری عادلانه و صحیح ورزشکاران از فضاهای ورزشی شهرستان، وضعیت ناسالم آب آشامیدنی شهرستان، وضعیت پسماند و دپوی نامناسب زباله، معضلات خودروهای بدون پلاک، عدم توجه به حقوق معلولان در مبلمان شهری، مشکلات مضاعف مالی نهادهای خیریه، تشکیل کمیته تحقیق و پژوهش، مشکلات اعتیاد، کارتون خواب ها، جاده های مواصلاتی، نبود مکانی برای نمایشگاههای دائمی، مشکلات زیست محیطی حاشیه سد مهاباد، عدم توجه مالی به حوزه فرهنگ و هنر و ادبیات، تشکیل مجتمع فرهنگی و هنری، نیاز به سینما، سالن های تخصصی تئاتر و پلاتو و.... از محورهای اساسی و مورد بحث در این جلسه بود.

مهندس محمودزاده ضمن پیشنهاد هماهنگی و همکاری بیشتر سمن های چهار استان کوردنشین، ظرفیت، سرعت عمل و توانایی سازمان های مردم نهاد را در جریان زلزله استان کرمانشاه تحسین برانگیز و مایه مباهات دانست و گفت: بدون شکل تقویت و پشتیبانی از این سازمان های مردم نهاد می تواند در موقع بروز هر بحرانی کمک کننده و یاری رسان باشد و باتوجه به اینکه این سازمان ها معتمدین مردم هستند می توانند نقش مهمی در پیشبرد اهداف ایفا کنند.

نماینده مردم مهاباد ضمن پاسخگویی به سوالات در خصوص پیشنهادات مطرح شده در این جلسه قول داد در سریعترین زمان پیگیر حل مشکلات مطرح شده در این جلسه باشد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد