تاريخ: ۱۳۹۶ جمعه ۱۷ آذر ساعت ۱۲:۷ بازدید: 869      نظرات: 2      کد مطلب: 4840

آموزش و پرورش و چالشی به نام نیروی انسانی


وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به اشکالات موجود در کتاب‌های درسی، انجام اصلاحات در این زمینه را نیازمند زمانی حدود ۲.۵ ساله دانست.

به گزارش پایگاه خبری هاژە، سید محمد بطحایی گفت: برنامه جامع نیروی انسانی کشور آماده شده است و به‌زودی ارائه خواهد شد. علی‌رغم چالش نیروی انسانی که با آن مواجه هستیم، برنامه‌هایی برای جبران این کمبود در دست اقدام داریم که ما را از نگرانی بیرون می‌آورد.آموزش و پرورش وظیفه دارد برای سال‌های تحصیلی آینده آموزگاران خود را در زمینه‌های گوناگون فراهم و آماده کند.

خرید خدمات به غیر از مناطقی که امکان تاسیس مدارس نداشتیم در دیگر مدارس و فعالیت‌های آموزشی ممنوع است. با این حال خرید خدمت در سال آینده به جز حوزه آموزش، در دیگر زمینه‌ها با شتاب بیشتری انجام خواهد گرفت.

از حیث اعتبارات در زمنیه خرید این خدمات، در بودجه سال ۱۳۹۷ اعتبارات مناسبی به آن اختصاص داده خواهد شد. همچنین این اعتبارات خدماتی برای اردوگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها، پژوهش‌سراها و بخش‌های ادرای هزینه خواهد شد.

من در مورد نحوه فراهم‌کردن معیشت آموزگاران صحبتی نمی‌کنم؛ چراکه مورد اعتراض همکاران من قرار می‌گیرد.

وی در ادامه درباره محتوای کتاب‌های درسی و همچنین سند ۲۰۳۰ خاطرنشان کرد: کتاب‌های درسی ما ارتباطی با سند ۲۰۳۰ ندارند. در مورد اشکالات برنامه‌های درسی در سازمان پژوهش که متولی این کتاب‌هاست، اقدامات جدی شروع شده است. وجود مشکلات و موانع موجود در کتاب‌های درسی نیازمند اصلاحاتی است

در واقع بر اساس انتظاراتی که رئیس جمهور از حوزه برنامه‌های درسی دارد، تلاش داریم تا بتوانیم انتظارات را برآورده کنیم. در این راستا باید توجه داشت که اعمال اصلاح در کتاب‌های درسی زمان بسیاری را می‌برد و ما هر زمانی که بخواهیم کتاب‌های درسی را اصلاح کنیم، زمانی در حدود دو سال و نیم نیازمند است. روند این کار کند است، اما این کار را آغاز کردیم

ایسنا

 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

كاميار رادور ۱۳۹۶/۹/۱۷
با عرض سلام و خسته نباشيد به تمامي كاركنان پايگاه خبري هاژه.
بعد از سالها مي خواهند اقدامي كنند واقعا متاسفم من هنرجوي سال يازدهم رشته كامپيوتر هستم، باتوجه به رشته من كه كامپيوتر است ٢ درس تخصصي داريم در حالي كه بقيه درس ها عمومي بوده و مربوط به رشته ما نيست واقعا نظام آموزشي مسخره اي داريم.ما كه دوره جديد نظام آموزشي هستم شديم موش آزمايشگاهي با اين رتبه بندي و امتيازاتي كه براي سال دهم طرح مي كنند و كتاب هاي بي جا براي تدريس مي گذارن واقعا مي خوان چند سال بعد دكتر مهندس درست حسابي داشته باشند؟ از اين نظام آموزشي كه گذاشتن بعيد است. خيلي جالبه حتي هنوز معلوم نشده كه چگونه به برخي از درس ها نمره بدهند.
واقعا متاسفم يه ملت رو به چالش كشيدن .
كاميار رادور هنرجوي رشته كامپيوتر هنرستان امير كبير
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۶/۹/۱۷
منظورشون اخراج ما معلمان حق التدریس با سابقه ی ده سال هست و استخدام نور چشمی های دهه هفتادی است

نظر خود را براي ما ارسال كنيد