تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۱۱ آذر ساعت ۲۱:۴۹ بازدید: 1285      نظرات: 0      کد مطلب: 4809
در گفتگو با هاژه

رییس شورای شهر مهاباد: بی عدالتی در پرداخت حقوق عامل اصلی معوقات


 روز شنبه 11 آذرماه 96 خبرنگار هاژه در گفتگو با رییس شورای شهر مهاباد آخرین وضعیت حقوق پرسنل شهرداری را جویا شده، متن گفتگو به شرح زیر است:

 

هاژه ـ آقای حیدری حقوق کارگران و کارمندان شهرداری از چه ماهی به تعویق افتاده است؟

در شروع کار شورای دوره پنجم با معوقات حقوق 5 ماهه روبرو بودیم، همین حالا هم که ما در حال پرداخت حقوق هستیم به حقوق های پرداخت نشده برمی گردیم یعنی اولین ماهی که پرداخت نشده است، طی سه ماهی که شروع به کار نموده ایم حقوق دو ماه پرداخت شده، یعنی در برآوردهای ما تصور این است که حقوق مهر و آبان پرداخت شده در صورتی که این حقوق را به ماه های تیر و مرداد که (در دوره چهارم شورای شهر) پرداخت نشده  نسبت می دهند، اختلاف سلیقه ما در همین است.

هاژه ـ منظور از پرداخت حقوق دو ماه دقیقا چیست، حقوق کدام قسمت های شهرداری پرداخت شده است؟

حقوق کامل 2 ماه فضای سبز، ستادی و خدمات شهری پرداخت شده است.

هاژه ـ علت اصلی عدم پرداخت ها به چه برمی گردد؟

در پرداخت ها عدالت رعایت نشده! وقتی حقوق کارمند و کارگر پرداخت نشده دلیلی ندارد به عمران پروژه خیابان داشامجید پرداخت، یا به ساخت پل و موراد زاید دیگر پرداخته شود،  در حالی که حقوق پرسنل را پرداخت نشده ولی پول پیمانکار را پرداخت نموده اند.از نظر ما اولویت با پرداخت حقوق پرسنل است، ذات مدیریت بر این است وقتی درآمد کم است  عقل حکم می کند هزینه ها را کم کرد.

هاژه ـ تکلیف چیست؟ برای رفع مشکل چه برنامه ای دارید؟

بحث مدیریتی است، چون با مسایل مالی و نیروی انسانی طرف هستیم تمام تقصیر را بر گردن دوره های گذشته نخواهم انداخت به دلیل اینکه کارمندان در این جا مقصرند،  از واحدهای درآمد، شهرسازی و کارپردازی گلایه دارم، همه چیز دارای ضعف است ، در نتیجه همین عواملی که امروز نمی توانند حقوقشان را دریافت کنند بدون شک کم کاری کرده اند و تبعا ساماندهی نیروی انسانی زمان بردار است، نمی توان چکشی عمل کرد، ساماندهی نیازمند برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است، ما قول داده ایم و بر این باور هستیم که در آینده نزدیک حقوق معوقه پرسنل پرداخت شود و برای عمران و آبادانی نیز تلاش خواهیم کرد. با فروش اموال البته نه خام فروشی و حراج، بلکه با رایزنی و تبادل نظر و با بهترین شیوە ممکن در نظر داریم کسب درآمد کنیم تا بتوانیم حقوق عقب افتاده پرسنل را پرداخت نماییم.

هاژه ـ آماری از تعداد حقوق بگیران و میزان حقوق دریافتی آنان در دست دارید؟

حدودا 850 تا 900 نفر هستند، این آمار در نواسان است چرا که با توجه به شروع فصل سرما در قسمت فضای سبز معمولا با تعدیل نیرو روبرو هستیم. در خصوص میزان حقوق نیز کارگران خدمات شهری و فضای سبز یک میلیون دویست تا یک میلیون و پانصد و کارمندان نیز یک میلیون و هشتصد تا دو میلیون و نیم به طور میانگین درآمد دارند.

هاژه ـ آیا با مازاد نیرو هم روبرو هستید، اگر بله چه  برنامه ای در همین راستا دارید؟

بله، ولی در آینده نسبت به تقسیم کار و به کارگیری آنان به نوع دیگری اقدام خواهیم کرد و ساماندهی خواهند شد.

اگر هیچ اقدامی انجام ندهیم و حتی حقوق پرسنل هم پرداخت نشود آنوقت طی 3 سال می توان این بدهی 80 تا 90 میلیاردی شهرداری را پرداخت نماییم، ولی برنامه ما در شورای دور پنجم این است که هم بدهی ها را پرداخت نماییم، هم عمران و آبادانی شهر نیز عقب نیفتد، چون مردم از ما انتظار دیگری دارند، مردم به تجارب ما رای داده اند، نمی توانم قول دو یا سه ماهه بدهم ولی نهایتا در سال آینده شرایط عادی خواهد شد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد