تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۸ آذر ساعت ۱۸:۱۷ بازدید: 1517      نظرات: 5      کد مطلب: 4800
ضرورت تسریع در پرداخت حقوق معوقه کارگران

کارگران شهرداری مهاباد بیش از 5 ماه است حقوق نگرفته اند


هاژه ـ حدودا سه ماه از آغاز به کار شورای شهر و کمتر از یک ماه از مراسم تحلیف شهرداری مهاباد می گذرد، دوره پنجم، دوره ای که بسیاری آن را حساس ترین دوره از عمر شوراهای شهر مهاباد طی چند دور اخیر قلمداد می کنند، چرا که با انبوهی از مشکلات انباشته نظیر بدهی ها، معوقات حقوق و کسری بودجه مواجه است.

طوریکه در آخرین جلسه علنی شورای شهر (30 آبان 96) سامان رهنما خزانه دار شورا  نبود انضباط مالی، عدم شفافیت در ثبت سیستمی چک های دریافتی، معوقه و پایاپای، عدم تطبیق سیستم حقوقی از کارگزینی به قسمت امور مالی، عدم دسترسی به گزارش های حسابرسی، عدم پرداخت حقوق 5 ماهه کارکنان و کارگران شهرداری و... را در گزارش ارایه شده از طرف شهرداری به شورای شهر به شدت مورد انتقاد قرار داد و گفت: حتی بسیاری دیگر از آمار و اطلاعاتی که از شهرداری درخواست شده بود به وی گزارش و اعلام نشده است.

تسویه بدهی 80 میلیارد تومانی شهرداری، پرداخت معوقات بیمه و حقوق کارگران و کارکنان، پرداخت جریمه های میلیاردی بابت محکومیت های قضایی و مالیات و... در مقابل مطالبات کلان شهرداری از نهادها، شرکت ها و سازمان های خصوصی و غیرخصوصی اگرچه دشوار می نمایاند، ولی با راه اندازی سیستم مدیریتی یکپارچه، نظم بخشیدن به امور مالی و حذف دانه درشت ها می تواند راه را برای شورا و شهردار فراختر بنماید.

آنچه در این میان از همه مهمتر به نظر می رسد عدم پرداخت حقوق کارگران و کارکنان شهرداری با گذشت بیش از 5 ماه است، طوریکه دکتر کامران علیزاده آذر شهردار جدید مهاباد ضمن هشدار در خصوص این معوقات آنرا تهدیدی جدی برای شهرداری دانسته است که فوری باید برای آن چارە اندیشی شود. معوقاتی که برخی آن را ماحاصل ساخت و سازهای بی رویه شهرداری، انحراف از بودجه، تزریق نیروهای مازاد کار به بدنه شهرداری طی دوره های گذشته، تغییر کاربریها و چوب حراج بر اموال شهرداری دانسته اند.

برخی از خانواده کارگران شهرداری ضمن تماس با هاژه وضعیت کنونی خود را بحرانی و بغرنج توصیف نموده اند، طوریکه مشکل آنان به هیچ وجه جدی گرفته نشده و با مشکلات مضاعف معیشتی با توجه به تکفل خانواده و داشتن فرزندان دانش آموز مواجه بوده اند.

کارگرانی که تاکنون با همت و سختی به کار خود ادامه داده و تداوم این روند و عدم توجه در پرداخت معوقات و رسیدگی به مشکلات و دلجویی از آنان در آینده می تواند جبران ناپذیر باشد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

حاجی کمال اخگری ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
مشکل مازیادپول نیست مشکل بیمه است ازهمه ممنونم لطفا پیگیری کنید مرسی
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

کیوان ۱۳۹۶/۹/۱۶
با سلام یک سوال اگه بحران مالی داریم چرا شورای شهر 26هر ماه از حقوق خودش نمیگذره ،بانی بحران هم عده ای از شوراها هستند و ضعف مدیریتی شهردار
2
0
پاسخ به این اظهارنظر

سلیمان شیخی ۱۳۹۶/۹/۹
امیدوارم که مشکل شوراوشهرداروهمچنین کارگران عزیزحل شودوبه حقوق نداده خوددست یابندوانشاالله
ماهم بتوانیم درپناه آنان حق سنواتی خودرابعدازسپری شدن دوسال دریافت کنیم انشاالله
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

یوسف پوراذر کارگر فضای سبز ۱۳۹۶/۹/۹
بی مدیرتی وووووووووووووووووووووووووو
0
1
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۶/۹/۸
تاشوراها باشندوضعیت کارگران ازبهتر نمی شود.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد