تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر ساعت ۱۱:۴۸ بازدید: 587      نظرات: 0      کد مطلب: 4791
معضلی به نام انسداد راههای روستایی

در بخش خلیفان مهاباد آمادگی وجود ندارد


بخشدار بخش خلیفان روز شنبه 4 آذرماه در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: طی یک سال اخیر بیش از 10 مورد آتش سوزی در این بخش روی داده که خوشبختانه مهار آنها توسط دو مرکز آتش نشانانی مستقر در بخش خلیفان (شهرداری خلیفان و کیتکه) صورت گرفته است.

علی بیژن فر اضافه کرد: مشکل اصلی در دهستان منگور شرقی است که با توجه به صعب العبور بودن و نامناسب بودن جاده های این منطقه امدادرسانی به روستاها در موقع بروز بحران ها با مشکل مواجه است و مرکز آتش نشانی در این دهستان وجود ندارد.

وی افزود:  قول واگذاری دو خودروی آتش نشانی به دهستان منگور شرقی داده شده منتها واگذاری آن را مشروط به پرداخت 25 درصد هزینه خودروها نموده اند که دهیارهای ما واقعا توان پرداخت این مبالغ را ندارند.

بخشدار خلیفان گفت: در هفته دولت پایگاه امداد جاده ای کیتکه با یک آمبولانس مجهز افتتاح شد، در روستای عبداله کورده نیز یک خودروی امداد جاده ای وجود دارد که در تلاش هستیم جایگاه آن به زودی تعیین و ساخته شود.

بیژن فر در خصوص وضعیت راههای بخش خلیفان و قطعی برق با توجه به بارش های زمستانه گفت: در خصوص قطعی برق اخیرا تعمیراتی از سوی اداره برق شهرستان مهاباد انجام شده و می توان گفت این مشکل تا حدود زیادی رفع شده ولی در خصوص راهها متاسفانه هیچ گونه آمادگی وجود ندارد، اداره راهداری دستگاهی در اختیار ندارد و آنچه موجود است خراب است و بعید به نظر می رسد بتوانند کمک حال روستاهای بخش خلیفان باشند.

وی خاطر نشان کرد: در سالهای گذشته نیروهای مردمی به خصوص در دهستان منگور شرقی در باز نمودن راهها و برف روبی جاده های روستایی تا حدود زیادی کمک حال بوده اند، امیدواریم این همکاری ها بخصوص از سوی معدن کاران و دارندگان خودروهای مخصوص ادامه پیدا کند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد