تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ آبان ساعت ۱۴:۲۹ بازدید: 471      نظرات: 0      کد مطلب: 4764

معتمدین و سازمانهای مردم نهاد مهاباد برای مصیبت دیدگان کرمانشاه تشکیل جلسه دادند


به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی هاژه، روز سه شنبه 23 آبانماه با پیشنهاد جمعی از معتمدین و فعالین مدنی شهر نشستی تحت عنوان همفکری معتمدین و فعالین سمن ها پیرامون نحوه امداد رسانی به مردم مصیبت دیده کرمانشاه در سالن جلسات فرمانداری مهاباد به ریاست فرماندار این شهر برگزار گردید.

رئیس هلال احمر مهاباد در این جلسه با ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته اظهار کرد:  بعد از 5 ساعت از بروز حادثه متخصص ترین تیم اسکان اضطراری استان که متعلق به مهاباد است به کرمانشاه اعزام شده است.

رحمان مؤمن پور تصریح کرد: بعد از مطمئن شدن از عدم عدم تلفات و حادثه ای جدی در مهاباد گروههای نجات از مهاباد که در استان نمونه هستند به کرمانشاه اعزام شده و درحال حاضر نیز درصدد اعزام امداد و اقلام خوراکی و گرمایشی برای مصیبت دیده گان هستیم.

وی افزود: از امروز صبح پایگاههای جمع آوری کمکهای مردمی در شهر مستقر شده اند که با استقبال وصف نشدنی مردم روبه رو بوده اشده است، در ساعات آینده پایگاههایی با هماهنگی اعضای شورا و شهرداری، بخشداران و دهیاران، در شهرهای خلیفان، گوک تپه و همچنین روستاها برای جمع آوری کمک های مردمی ایجا می گردد.

ماموستا سهرابی امام جمعه شهرستان نیز با بغضی در گلو مصیبت وارده را به نمایندگی از مردم مهاباد به مردم کرمانشاه تسلیت گفت و خواستار تسهیل برای جمع آوری کمک برای مردم زلزله زده شد.

صلاح آشتی نویسنده مشهور مهابادی نیز در ادامه جلسه خواستار تشکیل ستاد دائمی کمک های مردمی در مهاباد برای یاری رساندن در مواقع ضروری شد.

وی افزود: در دهه های گذشته چنین ستادی به ریاست ماموستا رشید قرنی زده بسیار موفق عمل کرده و در سالهای گذشته نیز تجربه بسیار موفقی در مصیب های 1991 مردم اقلیم کوردستان، اشغال داعش توسط داعش و زلزله های منجیل و.. در مهاباد اندوخته شده و می توان از این تجربه ها مکانیزمی برای یاری رساندن بدون اتلاف وقت برای  حوادث دیگر استفاده کرد.

در ادامه جلسته ستادی با 15 عضو متشکل از نمایندگان سازمانهای مردم نهاد و فعالین مدنی برای یاری رساندن به مردم کرمانشاه تشکیل گردید و مقرر شد اولین تصمیم این ستاد مبنی بر افزایش تعداد پایگاههای جمع آوری کمک از 4 پایگاه به 13 پایگاه در نقاط و محلات مختلف شهر تا ساعاتی دیگر اجرایی شود.

این ستاد علاوه بر جمع آوری کمک های غیر نقدی اقدام به جمع آوری کمک های نقدی نیز می نماید و در عرض چند ساعت آنرا به کمک های غیر نقدی مورد نیاز تبدیل و برای مردم  مصیب دیده استان کرمانشاه ارسال می کنند.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد